عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

افتتاح سالن ورزشي چندمنظوره ورزشکاران نابينا و کم‌بينا در شيراز

افتتاح سالن ورزشي چندمنظوره ورزشکاران نابينا و کم‌بينا در شيراز
پنج شنبه 5 اسفند 1389  09:30 ق.ظ

سالن ورزشي چندمنظوره ورزشکاران نابينا و کم‌بيناي استان فارس، در شيراز به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، براي اولين بار در شهرستان شيراز يک سالن ورزشي چندمنظوره براي ورزشکاران نابينا و کم‌بينا بهره‌برداري شد.

رئيس اداره تربيت‌بدني شهرستان شيراز در مراسم افتتاح اين سالن، با اشاره به وضعيت خاص ورزشکاران نابينا و کم‌بينا، ناشنوا و ساير رشته‌هاي ورزشي که شرايط خاص دارند، از تشکيل کارگروه رشته‌هاي ورزشي خاص در شيراز خبر داد و گفت: پرداختن به فعاليتهاي ورزشي توسط ورزشکاراني که محدوديتهاي جسمي دارند، بسيار سخت‌تر از ورزش کردن در شرايط عادي است و در چنين شرايطي جذب مخاطب و تامين امکانات موردنياز يک اولويت خاص است و شرايط ويژه لازم دارد. به همين دليل و از آنجايي که رشته‌هاي ورزشي جانبازان و معلولان محدود به يک رشته خاص ورزشي نبوده، اين عزيزان در قالب سه هيئت ورزشي در حدود 50 رشته فعاليت دارند.

"حسام زارع مهذبيه"، گفت: جانبازان و معلولان پرافتخارترين ورزشکاران استان فارس هستند.

وي خاطرنشان کرد: اولين اقدام ما استقرار هيئتهاي ورزشي ياد شده در محل اداره تربيت‌بدني شهرستان شيراز بود و در دومين اقدام موثر و با هماهنگي اداره کل تربيت بدني استان فارس و تاکيد استاندار فارس، سالن چندمنظوره "ولايت" واقع در خيابان فتح‌المبين، "فرگاز" را به هيئت ورزشي نابينايان و کم‌بينايان اختصاص داديم.

وي افزود: اين سالن چندمنظوره قابليت استفاده‌هاي ورزشي و فرهنگي براي ساير رشته‌هاي ورزشي با شرايط خاص را دارد.

زارع گفت: در طول سالهاي بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، ورزشکاران جانباز و معلول استان فارس جزء پرافتخارترين ورزشکاران استان و کشور بوده‌اند و اين مهم در شرايطي اتفاق افتاد که ورزشکاران موصوف همواره با کمبود امکانات دست و پنجه نرم مي‌کرده‌اند و ما اميدواريم با توجه به شرايط ويژه مسئولان ورزش و مديريت ارشد استان امکانات لازم به منظور جذب مخاطب در اين قبيل رشته‌هاي ورزشي و ادامه افتخارآفرينيها را فراهم كنند.

وي از افتتاح قريب‌الوقوع دو سالن ورزشي ديگر ويژه جانبازان و معلولان در مجموعه ورزشي يادگار امام(ره) شيراز خبر داد و گفت: در آينده نزديک يک سالن چندمنظوره و يک سالن تيراندازي ديگر ويژه اين عزيزان که اعتبارات آن در جريان سفر مقام معظم رهبري و رياست محترم جمهور مصوب شده، به بهره‌برداري خواهد رسيد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها