عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اختصاص هزار ميليارد تومان به شركت‌هاي دانش‌بنيان در بودجه 90

اختصاص هزار ميليارد تومان به شركت‌هاي دانش‌بنيان در بودجه 90
پنج شنبه 5 اسفند 1389  09:30 ق.ظ

معاون پژوهشي و فناوري وزير علوم از اختصاص يك هزار ميليارد تومان به شركت‌هاي دانش‌بنيان در بودجه سال 90 خبر داد.

به گزارش خبرنگار پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر محمد مهدي نژاد نوري كه در مراسم بزرگداشت روز مهندسي سخن مي‌گفت با بيان اين مطلب اظهار داشت: قانون حمايت از شركت‌هاي دانش‌بنيان كه اخيرا در مجلس شوراي اسلامي به تصويب رسيد، پيش‌بيني شده كه سه هزار ميليارد تومان به صندوق شكوفايي و نوآوري اختصاص داده شود.

وي تصريح كرد: بر همين اساس در بودجه سال 90 به مجلس پيشنهاد شد كه هزار ميليارد تومان از اين بودجه به شركت‌هاي دانش‌بنيان تعلق گيرد.

 

مهدي نژاد نوري در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به جمعيت دانشجويي كشور خاطرنشان كرد: در حال حاضر سه ميليون و 800 هزار دانشجو در كشور وجود دارد كه به سه ميليون و 600 هزار نفر كاهش مي‌يابد. با توجه به اينكه اين ظرفيت ايجاد شده اكنون بايد به دنبال بحث كيفي‌سازي باشيم.

معاون پژوهشي وزير علوم ادامه داد: دانشجوياني كه در دانشگاه‌ها تربيت مي‌شوند، بايد به دنبال خلاقيت باشند و در محيط نوآورانه و خلاقانه تربيت شوند كه از ارزش بسيار بالايي برخوردار است.


اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها