عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كيفيت هواي تهران در شرايط سالم قرار گرفت

كيفيت هواي تهران در شرايط سالم قرار گرفت
پنج شنبه 5 اسفند 1389  09:31 ق.ظ

بر اساس اطلاعات رسيده از ايستگاه‌هاي سنجش آلودگي هواي شهر تهران از ميزان غلظت آلاينده‌هاي ازن، ذرات معلق كمتر از ده ميكرون و ذرات معلق كمتر از دو و نيم ميكرون نسبت به روز گذشته در همين ساعت كاسته و بر ميزان غلظت آلاينده‌هاي منواكسيد كربن، ‌دي اكسيد نيتروژن و دي اكسيد گوگرد افزوده شده است.

به گزارش سرويس «محيط زيست» ايسنا، ميانگين غلظت كليه آلاينده‌ها به غير از ايستگاه‌هاي شهرداري منطقه ‌٤، شهرداري منطقه ‌١٠، آزادي و پرديسان به لحا‌ظ آلاينده ذرات معلق كمتر از ‌٥/٢ ميكرون و ايستگاه‌هاي پارك رازي دانشگاه علم و صنعت و شهرداري منطقه ‌١٥ به لحاظ آلاينده دي اكسيد نيتروژن در ساير ايستگاه‌ها در حد مجاز بوده و شاخص كيفيت هوا هم اكنون در شرايط سالم مي‌باشد.

گزارش هواشناسي حاكي از آسماني صاف در پاره‌اي نقاط نيمه ابري و غبار صبحگاهي و در ارتفاعات بارش پراكنده مي‌باشد. به اين ترتيب انتظار مي‌رود شاخص كيفيت هوا به غير از مناطق پرتردد و شلوغ در ساير نقاط شهر در شرايط سالم باقي بماند.

اثرات بهداشتي:

اثرات بهداشتي آلاينده ذرات معلق كمتر از دو و نيم ميكرون و دي اكسيد نيتروژن در مناطق ناسالم به اين شرح اعلام مي‌گردد: افزايش تشديد بيماريهاي قلبي و ريوي و مرگ و مير زودرس در افراد مبتلا به بيماري قلبي و افراد مسن،‌افزايش تعداد تنفس در عموم افراد.

هشدارهاي بهداشتي:

توصيه مي‌گردد در مناطق ناسالم افراد مبتلا به بيماريهاي قلبي و ريوي، سالمندان و كودكان بايد از فعاليت‌هاي طولاني مدت و سنگين در فضاي باز اجتناب نموده و بقيه افراد بايد فعاليت‌هاي طولاني و سنگين خود را در فضاي باز كاهش دهند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها