عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

كيفيت هواي تهران در شرايط سالم قرار گرفت

كيفيت هواي تهران در شرايط سالم قرار گرفت
پنج شنبه 5 اسفند 1389  09:31 ق.ظ

بر اساس اطلاعات رسيده از ايستگاه‌هاي سنجش آلودگي هواي شهر تهران از ميزان غلظت آلاينده‌هاي ازن، ذرات معلق كمتر از ده ميكرون و ذرات معلق كمتر از دو و نيم ميكرون نسبت به روز گذشته در همين ساعت كاسته و بر ميزان غلظت آلاينده‌هاي منواكسيد كربن، ‌دي اكسيد نيتروژن و دي اكسيد گوگرد افزوده شده است.

به گزارش سرويس «محيط زيست» ايسنا، ميانگين غلظت كليه آلاينده‌ها به غير از ايستگاه‌هاي شهرداري منطقه ‌٤، شهرداري منطقه ‌١٠، آزادي و پرديسان به لحا‌ظ آلاينده ذرات معلق كمتر از ‌٥/٢ ميكرون و ايستگاه‌هاي پارك رازي دانشگاه علم و صنعت و شهرداري منطقه ‌١٥ به لحاظ آلاينده دي اكسيد نيتروژن در ساير ايستگاه‌ها در حد مجاز بوده و شاخص كيفيت هوا هم اكنون در شرايط سالم مي‌باشد.

گزارش هواشناسي حاكي از آسماني صاف در پاره‌اي نقاط نيمه ابري و غبار صبحگاهي و در ارتفاعات بارش پراكنده مي‌باشد. به اين ترتيب انتظار مي‌رود شاخص كيفيت هوا به غير از مناطق پرتردد و شلوغ در ساير نقاط شهر در شرايط سالم باقي بماند.

اثرات بهداشتي:

اثرات بهداشتي آلاينده ذرات معلق كمتر از دو و نيم ميكرون و دي اكسيد نيتروژن در مناطق ناسالم به اين شرح اعلام مي‌گردد: افزايش تشديد بيماريهاي قلبي و ريوي و مرگ و مير زودرس در افراد مبتلا به بيماري قلبي و افراد مسن،‌افزايش تعداد تنفس در عموم افراد.

هشدارهاي بهداشتي:

توصيه مي‌گردد در مناطق ناسالم افراد مبتلا به بيماريهاي قلبي و ريوي، سالمندان و كودكان بايد از فعاليت‌هاي طولاني مدت و سنگين در فضاي باز اجتناب نموده و بقيه افراد بايد فعاليت‌هاي طولاني و سنگين خود را در فضاي باز كاهش دهند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها