عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

مراسم تقدير از مهندسان برتر در دانشگاه صنعتي اميركبير برگزار شد

مراسم تقدير از مهندسان برتر در دانشگاه صنعتي اميركبير برگزار شد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  09:32 ق.ظ

مراسم بزرگداشت روز مهندسي و تقدير از مهندسان برتر انجمن هاي علمي كشور در دانشگاه صنعتي اميركبير برگزار شد.

به گزارش خبرنگار«علمي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر عليرضا رهايي، رييس دانشگاه صنعتي اميركبير در مراسم بزرگداشت روز مهندسي اظهار داشت: اگر روند تشكيل دولت‌ها را طي ساليان گذشته بررسي كنيم، بار اصلي مسووليت‌ها در بخش صنعت بر عهده مهندسان كشور است كه در حال حاضر نيز 20 نفر از اعضاي هيات دولت از جامعه مهندسان كشور هستند.

وي افزود: جامعه مهندسان، جامعه زحمت‌كشي است كه اثرات فعاليت‌هاي آن‌ها در بخش‌هاي مختلف صنعت و جامعه بسيار نمايان بوده و هست.

رهايي تصريح كرد: طي 32 سال گذشته در فضاي دانشگاهي پيشرفت‌هاي خوبي انجام شده و در كنار توسعه كمي در بعد كيفي نيز گام‌هاي خوبي برداشته شده است.

رييس دانشگاه صنعتي اميركبير افزود: در بخش فني مهندسي بيش از 50 انجمن علمي در كشور وجود دارد كه بخش اصلي فعاليت‌هاي علمي دانشجويي و دانشگاهي را سامان مي‌بخشد.

وي با اشاره به مشكلات انجمن‌هاي علمي خاطرنشان كرد: كمبود امكانات، عدم اقبال مهندسان به انجمن‌هاي علمي و نبود زيرساخت مناسب از جمله مشكلات انجمن‌هاي علمي به شمار مي روند.

به گزارش ايسنا، در اين مراسم در بخش تقدير از مهندسان انجمن‌هاي مهندسي از مهندس عبدالمهدي اجلالي از انجمن مهندسين متالورژي ايران، دكتر مجيد صادق آذر از انجمن سازه‌هاي فولادي ايران، مهندس ايمان نعمت اللهي از انجمن مهندسي صنايع ايران، دكترمحمد حقيقت كيش از انجمن علوم و فناوري مهندسي نساجي ايران، دكتر حسين عسكريان ابيانه از انجمن مهندسين برق و الكترونيك ايران، مهندس رضا آصفي از انجمن مهندس معدن ايران، دكتر پرويز عابدياز انجمن مهندسي مكانيك و مهندس داوود عابدي آملي از انجمن مهندسين شيمي تقدير به عمل آمد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها