عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

*انتخابات اتاق‌هاي بازرگاني* بازرگاني: وجود شبه‌ دولتي‌ها ماهيت دوره گذار است

*انتخابات اتاق‌هاي بازرگاني* بازرگاني: وجود شبه‌ دولتي‌ها ماهيت دوره گذار است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  09:33 ق.ظ

رييس دفتر وزير نفت كه به عنوان نماينده‌ يك شركت بخش خصوصي كانديداي هفتمين دوره انتخابات اتاق بازرگاني تهران است، در مورد وجود شبه دولتي‌ها در اقتصاد كشورمان اين موضوع را ناشي از ماهيت اقتصاد كشور كه در دوران گذار است، عنوان كرد.

به گزارش خبرنگار بازرگاني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، شجاع‌الدين بازرگاني پس از حضور در مكان برگزاري انتخابات اتاق بازرگاني تهران و راي دادن در جمع خبرنگاران حاضر شد و هر چند نظر خود در مورد ميزان مشاركت در اين انتخابات را بيان نكرد اما در مورد وجود شبه دولتي‌ها در اقتصاد كشور توضيحاتي داد.

وي در پاسخ به سوالي در مورد وجود گروه‌هايي كه شبهه شبه دولتي بودن در مورد آن‌ها مطرح است، اظهار كرد: بايد براساس يك مباني و با چارچوب قانوني به اين موضوع نگاه كرد وقتي شركتي دولتي نيست خصوصي است چرا كه ماهيت آن خصوصي است و البته اين ماهيت دوره گذار است كه اين چنين شركت‌هايي وجود داشته باشند.

وي تصريح كرد:‌ من قائل به مرزبندي بخش خصوصي و شبه دولتي نيستم.

بازرگاني كه در دوره انتخابات دوره گذشته اتاق بازرگاني تهران عضو هيات نظارت بود در مورد عملكرد هيات نظارت بر انتخابات دوره هفتم اتاق تهران بيان كرد: هنوز شروع مسير انتخابات و اگرچه مراحلي را پشت سر گذاشته‌ايم اما ارزيابي جامع بايد در انتهاي كار باشد.

وي در پايان يادآور شد: اين‌كه در اين دوره انتخابات راي دادن وكالتي وجود ندارد و افراد براي ثبت نام بايد خودشان حضور داشته باشند اقدام موثري است و در شفاف‌تر شدن آراء تاثير دارد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها