عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فرمانده ناجا خبرداد: حضور گشت‌هاي اطلاعاتي و انتظامي در مراكز خريد

فرمانده ناجا خبرداد: حضور گشت‌هاي اطلاعاتي و انتظامي در مراكز خريد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  09:33 ق.ظ

فرمانده نيروي انتظامي با تشريح اقدامات پليس در آستانه سال جديد از حضور گشت‌هاي اطلاعاتي و انتظامي در مراكز خريد و ايجاد تسهيلات ترافيكي خبر داد.

به گزارش خبرنگار «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سردار اسماعيل احمدي‌مقدم در حاشيه همايش سراسري فرماندهان مرزباني درباره اقدامات پليس در آستانه فرا رسيدن سال جديد و آغاز خريدهاي نوروزي اظهار كرد: پيش‌بيني‌هاي لازم انجام شده است كه از جمله آن تسهيل ترافيك به منظور تردد مردم و ايجاد امنيت مراكز خريد با حضور گشت‌هاي انتظامي است كه هر قدر به نوروز نزديك شويم حضور ماموران بيشتر خواهد شد.

وي ادامه داد: گشت‌هاي اطلاعاتي و انتظامي در اين ايام در مراكز خريد حضور دارند.

فرمانده ناجا از مردم خواست تا مراقبت‌هاي لازم را از كارت‌هاي الكترونيكي خود در زمان استفاده از وسايل حمل و نقل عمومي داشته باشند.

وي خاطر نشان كرد: هشدارهاي لازم به جيب‌برها هم داده شده است و با همكاري دستگاه‌هاي قضايي با اين افراد به شدت برخورد مي‌شود.

فرمانده ناجا درباره تغيير مسير ورود موادمخدر به كشور اظهار كرد: مسير ورود موادمخدر در يك دهه گذشته مرزهاي خراسان بود كه در برنامه سوم توسعه مرزهاي خراسان امن شد و شرارت‌هاي داخلي كاهش پيدا كرد و مسير ورود موادمخدر به سمت سيستان و بلوچستان و زابل كشيده شد و زماني كه اين مرزها بسته شد، مسير قاچاق موادمخدر به سمت جنوب سوق پيدا كرد.

به گزارش ايسنا، وي افزود: در راستاي انسداد مرزي شرق كشور امسال تنها منطقه سراوان باقيمانده است.

احمدي‌مقدم ادامه داد: در حال حاضر حداقل‌ انتظارات در انسداد مرزهاي شرقي ايجاد شده و امكان عبور خودرو وجود ندارد كه با توجه به اين موضوع مسير قاچاق موادمخدر به كشورهاي ديگر سوق پيدا كرده يا از طريق دريا به كشور وارد مي‌شود.

وي ادامه داد: به طور مثال ميزان كشفيات موادمخدر در هرمزگان در برخي موارد به ميزان كشفيات سيستان و بلوچستان تنه مي‌زند و يك زنگ خطر است كه در اين رابطه تقويت درياباني در دستور كار پليس قرار دارد.

به گفته فرمانده نيروي انتظامي، تقويت درياباني مستلزم اعتبار، زمان و نيروي انساني است كه در اين رابطه برنامه‌ريزي خوبي انجام شده و تلاش پليس بر اين است كه تا پايان برنامه پنجم ناوگان درياباني تقويت شود.

فرمانده نيروي انتظامي درباره اجراي سراسري طرح برخورد با جرايم خشن در كشور اظهار كرد: پيش از اين نيز گفته‌ايم برخورد با چنين جرايمي در هر حوزه جفرافيايي نسخه خود را دارد و با توجه به درجه ناامني‌ها، اين موضوع در حوزه اختيارات استان‌هاست پس زماني كه ميزان اينگونه جرايم بالا رفت ما نيز فشار مي‌آوريم كه برخوردهاي بيشتري انجام شود.

وي با بيان اينكه در نيمه دوم سال ميزان وقوع جرايم خشن كاهش يافته است، افزود: در سال گذشته در دوره‌اي اين موضوعات روندي افزايشي داشت كه آثار سلبي فتنه سال گذشته بود.

فرمانده ناجا درباره آخرين وضعيت رسيدگي به پرونده حمله به ماموران انتظامي مريوان با بيان اينكه از آخرين اخبار اين پرونده مطلع نيستم، افزود: در شمال غرب كشور دو نوع گروه تروريستي وجود دارد كه اين گروه‌ها گروهك پژاك و تندروهاي سلفي هستند.

احمدي‌مقدم افزود: پليس و وزارت اطلاعات در حال بررسي اين موضوع هستند. گروه‌هاي تروريستي در اين مناطق حضور دارند و در برخي از مواقع چنين اقداماتي را مرتكب مي‌شوند.

فرمانده نيروي انتظامي درباره پيشرفت فناوري در مرزباني نيز اظهار كرد: با پيشرفت فناوري‌هاي جديد و بومي‌سازي اين علوم در كشور، توانمندي‌هاي خوبي در مرزباني ايجاد شده است كه بخشي از اين توانمندي‌ها نياز به زيرساخت دارند تا تحت شبكه قرار گيرد.

وي افزود: امروز 300 كيلومتر از مرزهاي زابل تحت فيبر نوري قرار گرفته است به طوري كه از تهران نيز مي‌توان اين مرزها را با مانيتور كنترل كرد.

به گزارش ايسنا، فرمانده ناجا ادامه داد: در برنامه پنجم توسعه در نظر داريم كه حداقل مرزهايي كه از نظر امنيتي اهميت بيشتري دارند مانند مرزهاي شرقي و غربي، اين شبكه را گسترش دهيم و ميزان استفاده از نيروي انساني را كاهش دهيم.

احمدي‌مقدم با بيان اينكه روند مهندسي در برنامه پنجم توسعه نيز ادامه خواهد داشت، افزود: بكارگيري سلاح‌هاي هوشمند از ديگر موضوعاتي است كه در برنامه پنجم توسعه مدنظر قرار گرفته است كه نمونه اين سلاح‌ها ايجاد شده است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها