عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

تحلیل شهید دیالمه از شخصیت میرحسین موسوی و زهرا رهنورد! (متن+صدا)

تحلیل شهید دیالمه از شخصیت میرحسین موسوی و زهرا رهنورد! (متن+صدا)
پنج شنبه 5 اسفند 1389  09:46 ق.ظ

در خصوص موسوی

همین الآن افرادی كاندیدا هستن برای بعضی از وزارت خانه ها كه به اعتقاد من خط فكریشون درست نیست ولی متأسفانه كاری نمی توانم بكنم فقط می توانم یك رأی مخالف بهشون بدم و یكی از نمونه هاش جناب آقای سید(میر)حسین موسوی است، سردبیر روزنامه جمهوری اسلامی،

اعتقاد به این است كه خط فكری او خط فكری جنبش مسلمان مبارز و پیمان و غیره می باشد، البته نمی خواهم بگویم كه عضو آن سازمان، گروه و چه هست ولی جهت فكریش همونه و اگر رجوع بكنید به روزنامه ها می بینید در خیلی از جاهاش این خط مشی رو طی می كند در حالی كه من روزنامه و اینارو من از دید حزب نمی بینم بلكه من اینارو فقط از پایگاه ایشون می بینم و الا اینارو هیچ كدوم را به حساب حزب نمی گذارم و نه به عنوان نیروهای مومن، معتقد، مخلصی كه در حزب هستند بلكه شخصاً به نام ایشون می گذارم و با توجه به موضع گیری هایی كه در روزنامه ایشون مطرح شده

برای مثال ویژه نامه ای برای تختی چاپ می كنه، برای مصدق مطلب چاپ می كند، اما حتی یك خط در مورد آیت الله كاشانی نمی نویسد بروید ببینید در روزنامه های اون زمان رو اگر یك خط حتی یك خط در مورد آیت الله كاشانی قبل و بعد از سالگرد ایشان در این روزنامه آوردید من اسمم را عوض می كنم، اما ویژه نامه هایی درباره تختی چاپ می كنه در حالی كه تختی فقط جزو جبهه ملی بوده و یك كشتی گیر بود والله شما به خاطر كشتی گیر بودنش از او مقاله چاپ می كنید و نه فقط به خاطر جبهه ملی بودنش زیاد از او صحبت و مقاله چاپ می كنید و الا تختی هم همانند صدها هزار نفر كشتی گیر دیگر مانند سید عباسی، حبیبی و غیره داشتیم، چرا اونارو مطرحشون نمی كنن، چرا برای اونا ویژه نامه چاپ نمی كنن پس حتماً به خاطر باند جبهه ملی شون بوده است، تجلیل هایی از مصدق می كنن، بعد از اینكه آقای فلسفی در نماز جمعه علیه مصدق صحبت كرد مقاله ای علیه ایشون رو كدام روزنامه نوشت همین روزنامه جمهوری اسلامی كه به اسم خیابان مصدق نوشت و شدیداً آن را كوبید

و حتی یك شب كه من در جایی صحبت می كردم تمامی این حرف ها را گفتم كه بعد از صحبت های من آقای موسوی برای دفاع از خود بلند شد و گفت ما اینا رو نمی پذیریم به دلیل اینكه نمی خواهیم شیوه های آسیب پذیری و كمونیستی رو در ایران ایجاد بكنیم، البته لفظ را اشتباه به كار می برد اما من برداشتی را كه از گفتن این مطلب بیان كرد عرض می نمایم برداشت ایشان این بود كه در شیوه های كمونیستی كه ما یك چیزی رو كه در سابق اتفاق افتاده و در تاریخ مجدداً بیایم دنبال گیری كنیم و در موارد فعلی به آن تجسم بدهیم و بزرگش كنیم،

مثلاً اگر كاشانی یا مصدقی آن زمان بود حالا بیاییم الآن هم یك مصدق و كاشانی بسازیم. البته سابقه های مكرر هم درگروه های منفی داشته از جمله بودنش در گروه نخشب كه جزو بافت او بوده است و با پیمان و سامی در این باند نخشب بودند كه بعد از مدتی از هم جدا شدند كه پیمان گروه جنبش مسلمانان را درست كرد و سامی گروه جاما را درست كرد ولی آقای موسوی به ظاهر می فرماید كه من یك آدم مستقل هستم و در واقع همون شیوه فكری رو امروز داره و به اعتقاد من در داخل روزنامه هم دقیقاً این شیوه فكری رو اعمال كرده و برای مثال از نماینده های عضو جنبش مسلمان مصاحبه كرده و مقاله های بلند بالایی در صفحه اول با تیتر درشت در مورد قضیه تالبوت نوشته و عكس های مختلفی را در اندازه های مختلف در این مورد به چاپ رسانده و حتی یك بار عكس پیمان را در صفحه اول جمهوری اسلامی چاپ می كند.

در خصوص زهرا رهنورد همسر آقای موسوی

و از آنجا كه همسر آقای موسوی خانم زهرا رهنورد كه یك مشت مزخرف هایی در مورد اسلام را در كتاب هایی مانند: طلوع زن مسلمان، همگام با یوسف، قیام موسی و هر چه از این مسائل توانسته به هم بافته و از آنجایی كه او زیاد سابقه مسلمونی ندارد چه جور شده است كه حالا به عنوان مفسر قرآن شده !

معلوم نیست دنیا در دست كیه كه هر كس می خواهد یك ساله مفسر قرآن می شود.

در همین كتاب طلوع زن مسلمان این خانم تمام جملاتی كه مربوط به نهج البلاغه علی (ع) بوده است به فارسی در این كتاب نوشته و بعد به عنوان تبلیغات ارتجاعیون علیه زن آن را به شدت كوبیده است و هر كس هم كه اینها را می خواند اصلاً متوجه نمی شود كه تمامی مباحث از عین متن نهج البلاغه می باشد

برای مثال یكی از آن جمله ها این است كه: (غیرت برای مرد از ایمانش است و برای زن كفر) در صورتی كه این جمله عین متن نهج البلاغه بوده و ایشان با نوشتن این متن به شدت این موضوع را كوبیده است در حالی كه در نهج البلاغه آماده است: (غیره الرجال من الایمان و غیره المراه كفر) غیرت برای مرد از ایمانش هست و برای زن كفر كه این جمله را به فارسی نوشته و هر كس كه این متن را می خواند با خود بگوید كه متحجرین عجب چیزهای مزخرفی گفتن و یا یك شیوه ای را به كار برده است كه از نظر من شیوه خوبی است كه می گن برای اینكه انسان بخواهد خوب جا بیفتد موضوعی كه در اسلام مطرح نیست مطرح بكند و بعد بكوبد ، فرض می كنیم مثلاً شما اصلاً دایی ندارید، عمو ندارید بعد ما بیایم طرح بكنیم كه یك عده می گن عموی فلان كس ساواكی و بعد شروع كنیم در مورد این مسئله 20 یا 30 صفحه در مورد او نوشته و صحبت كنیم خوب پس هیچ كسی نمی آید از ما بپرسد كه آقا فرد اصلاً وجود خارجی دارد كه اینگونه در مورد آن صحبت می كنید چگونه ثابت می كنید

و یا برای مثال در همین كتاب طلوع زن مسلمان یك متن دیگر است كه به این صورت نوشته شده است كه (زن از دنده چپ مرده) اول این موضوع را در 20 یا 30 صفحه شرح داده و همه هم می گن چه زن خوبی چقدر از زن ها دفاع می كند همش هم با استدلال قرآنی، حدیث، روایت و... هیچ كس هم نمی پرسد كه اصلاً كی گفته كه زن از دنده چپ مرده كه تو داری ردش می كنی اصلاً همچنین مسئله ای از كجا آمده كه در 20 تا 30 صفحه به رد كردن و كوبیدنش می پردازی و...

همچنین با ایشان به عنوان زن متفكر اسلامی مصاحبه می كردند و در تلویزیون در مورد مباحث زنان به صحبت می پرداختند و همچنین در دانشگاه ها به سخنرانی می پرداخت و در یكی از دانشگاه های ادبیات مشهد به سخنرانی پرداخت كه در این بیان سوالی راجع به یكی از خطبه های معروف نهج البلاغه مطرح شد كه زن ها نقص دارند پرسیده كه ایشان اینگونه پاسخ دادند، اصلاً این حرف به درد نمی خوره و همچنین چیزی در نهج البلاغه نداریم كه بعضی ها به صحبت های او اعتراض كردند ولی خانم زهرا رهنورد گفت كه شماها به این خاطر به این مسئله اعتراض دارید زیرا كه مردان شما بر شما تسلط دارند كه در این میان در میان دانشجویان شلوغ و پلوغ شد و خانم رهنورد برای آرامش آنها چند دفعه اعتراض كرد كه من دارم سخنرانی می كنم كه این افراد به آرامش دعوت نشدند و ایشان سخنرانی را ترك و قهر كردند و همه از این كار او تعجب كردند.

دانلود فایل صوتی

امیرالمومنین علی علیه السلام :

کسى کــه کردارش او را بــه جایى نرسانــد ، افتخارات خانــدانش

او را بــه جایى نخواهد رسانیــد.
نهج البلاغه ، حکمت 23

monaaa

monaaa
کاربر طلایی3
تعداد پست ها : 1069
دسترسی سریع به انجمن ها