عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آيت‌الله صافي گلپايگاني: حوزه آمادگي پاسخگويي به شبهات جديد را داشته باشد

آيت‌الله صافي گلپايگاني: حوزه آمادگي پاسخگويي به شبهات جديد را داشته باشد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  10:12 ق.ظ

  آيت‌الله لطف‌الله صافي گلپايگاني چهارشنبه شب در مراسم افتتاح رسمي ساختمان جديد مركز فقهي ائمه اطهار (ع) گفت: اگر در انجام رسالت ديني خود كوتاهي كنيم در قيامت مورد بازخواست قرار خواهيم گرفت. 
وي افزود: شوكت روحانيت هر روز بايد با تبليغ دين خدا و معارف اهل بيت (ع) نمايان‌تر شود و روحانيون آگاه به همه نقاط كشور اعزام شوند. 
آيت‌الله صافي گلپايگاني تصريح كرد: حوزه بايد در سطوح مختلف آمادگي پاسخگويي به سؤالات و شبهات جديد را داشته باشد. 
وي با اشاره به توسعه ارتباطات افزود: با توسعه ارتباطات به مراتب رسالت ما دشوارتر شده است و بايد فقه آل محمد (ص) و معارف اهل بيت (ع) را در دنيا گسترش دهيم چرا كه اين برنامه برخاسته از قرآن كريم است. 
اين مرجع تقليد ادامه داد: امروز فقه شيعه در تمام زمينه‌ها دستورات كامل و جامعي دارد و هيچ شبهه‌اي نيست كه پاسخ آن در فقه اهل بيت (ع) نباشد. 
وي اضافه كرد: بعد از معرفت خداوند متعال، هيچ علمي بالاتر از فقه نيست و فقه در همه مباحث و حوزه‌ها رايج و مورد نياز است و هيچ‌كس نمي‌تواند ادعاي بي‌نيازي نسبت به فقه را داشته باشد. 
آيت‌الله صافي گلپايگاني راه‌اندازي اين مركز را باقيات صالحات و صدقه جاريه بسيار بزرگي براي مرحوم آيت‌الله فاضل لنكراني برشمرد و تصريح كرد: ايشان از نظر علمي و همچنين آثار و تأليفاتي كه از وي به جاي مانده است، فردي جامع هستند. 
وي افزود: مركز فقهي ائمه اطهار نيز يك مركز مناسب براي تعليم و تعلم فقه آل محمد (ص) است. 
اين مرجع تقليد ادامه داد: مؤسسه فقهي ائمه اطهار كه زير نظر حاج شيخ جواد فاضل لنكراني فرزند مرحوم آيت‌الله فاضل لنكراني اداره و مديريت مي‌شود يك مركز عظيم است كه اميد مي‌رود علما و فقهاي برجسته‌اي را تحويل دنياي علم و تشيع بدهد. 
وي بلاغ مبين را رسالت حوزه‌هاي علميه دانست و گفت: بعد از انقلاب اسلامي شرايط بسيار خوبي براي حوزه‌هاي علميه فراهم شده است و بايد از اين فرصت براي نشر معارف اهل بيت بهره برد. 
آيت الله صافي گلپايگاني در پايان با اشاره به جامعيت فقه شيعه بر ساير فقه‌ها بيان داشت: هر چند مسائل مستحدثه زياد شده است، اما مسئله‌اي نيست كه پاسخ آن در معارف اهل بيت (ع) و فقه شيعه نباشد. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها