عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كانون‌هاي مساجد نيازمند حمايت‌هاي مسئولان هستند

كانون‌هاي مساجد نيازمند حمايت‌هاي مسئولان هستند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  10:13 ق.ظ

  مرتضي محمدي چهارشنبه شب در جلسه ستاد برنامه‌ريزي دهه نكوداشت كانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد شهرستان تيران و كرون در جمع تعدادي از مسئولان شهرستان از وجود 30 كانون فرهنگي و هنري مساجد در شهرستان تيران و كرون خبر داد و اظهار داشت: كانون‌هاي فرهنگي و هنري در مساجد فعاليت‌هاي فرهنگي و هنري، آموزشي و ورزشي انجام مي‌دهند و در جذب جوانان و نوجوانان به مساجد نقش آفرينند. 
وي افزود: سالانه از سوي وزارت فرهنگي و ارشاد اسلامي و دبيرخانه هماهنگي و نظارت بر كانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد استان اصفهان مورد حمايت نقدي و غير نقدي قرار مي‌گيرند كه اين بودجه‌ها پاسخگويي تمامي نيازهاي مالي كانون‌ها نيست. 
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان تيران و كرون با اشاره به نياز كانون‌هاي فرهنگي و هنري به حمايت‌هاي مسئولان بيان داشت: كانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد شهرستان تيران و كرون در اجراي برنامه‌هاي خود نيازمند حمايت مسئولان شهرستاني و استاني هستند. 
وي همكاري مسئولان شهرستان با جوانان مسجد و اعضاي كانون‌هاي فرهنگي و هنري را خواستار شد و گفت: اين مراكز فرهنگي در تقويت جنبه معنوي مساجد بسيار نقش دارند و مي‌توانند با استعداد شناسي جوانان و نوجوانان محل استعدادها را شناسايي و رشد دهند و چهره‌ها موفق فرهنگي و هنري تربيت كنند. 
محمدي ايجاد زمينه‌هاي مناسب براي جذب جوانان و نوجوانان به مسجد توسط كانون را از برنامه‌هاي اين مراكز عنوان كرد و افزود: سعي شده با برنامه‌هاي هنري همچون برگزاري كلاس‌هاي هنري همانند هنرهاي تجسمي زمينه حضور و تشويق جوانان و نوجوانان را به مساجد فراهم شود. 
وي ادامه داد: مساجد از جايگاه‌هاي امن و مناسبي هستند كه خانواده‌ها مي‌توانند فرزندان خود را براي غني سازي اوقات فراغت به آن جا بفرستند و از برنامه‌هاي كانون فرهنگي و هنري مسجد استفاده ببرند. 
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان تيران و كرون همچنين از برگزاري همايش كانون‌هاي فرهنگي و هنري در شهرستان تيران و كرون خبر داد. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها