عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

كانون‌هاي مساجد نيازمند حمايت‌هاي مسئولان هستند

كانون‌هاي مساجد نيازمند حمايت‌هاي مسئولان هستند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  10:13 ق.ظ

  مرتضي محمدي چهارشنبه شب در جلسه ستاد برنامه‌ريزي دهه نكوداشت كانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد شهرستان تيران و كرون در جمع تعدادي از مسئولان شهرستان از وجود 30 كانون فرهنگي و هنري مساجد در شهرستان تيران و كرون خبر داد و اظهار داشت: كانون‌هاي فرهنگي و هنري در مساجد فعاليت‌هاي فرهنگي و هنري، آموزشي و ورزشي انجام مي‌دهند و در جذب جوانان و نوجوانان به مساجد نقش آفرينند. 
وي افزود: سالانه از سوي وزارت فرهنگي و ارشاد اسلامي و دبيرخانه هماهنگي و نظارت بر كانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد استان اصفهان مورد حمايت نقدي و غير نقدي قرار مي‌گيرند كه اين بودجه‌ها پاسخگويي تمامي نيازهاي مالي كانون‌ها نيست. 
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان تيران و كرون با اشاره به نياز كانون‌هاي فرهنگي و هنري به حمايت‌هاي مسئولان بيان داشت: كانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد شهرستان تيران و كرون در اجراي برنامه‌هاي خود نيازمند حمايت مسئولان شهرستاني و استاني هستند. 
وي همكاري مسئولان شهرستان با جوانان مسجد و اعضاي كانون‌هاي فرهنگي و هنري را خواستار شد و گفت: اين مراكز فرهنگي در تقويت جنبه معنوي مساجد بسيار نقش دارند و مي‌توانند با استعداد شناسي جوانان و نوجوانان محل استعدادها را شناسايي و رشد دهند و چهره‌ها موفق فرهنگي و هنري تربيت كنند. 
محمدي ايجاد زمينه‌هاي مناسب براي جذب جوانان و نوجوانان به مسجد توسط كانون را از برنامه‌هاي اين مراكز عنوان كرد و افزود: سعي شده با برنامه‌هاي هنري همچون برگزاري كلاس‌هاي هنري همانند هنرهاي تجسمي زمينه حضور و تشويق جوانان و نوجوانان را به مساجد فراهم شود. 
وي ادامه داد: مساجد از جايگاه‌هاي امن و مناسبي هستند كه خانواده‌ها مي‌توانند فرزندان خود را براي غني سازي اوقات فراغت به آن جا بفرستند و از برنامه‌هاي كانون فرهنگي و هنري مسجد استفاده ببرند. 
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان تيران و كرون همچنين از برگزاري همايش كانون‌هاي فرهنگي و هنري در شهرستان تيران و كرون خبر داد. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها