عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ولايت فقيه عامل اتحاد و انسجام اقوام و ملت‌ها

ولايت فقيه عامل اتحاد و انسجام اقوام و ملت‌ها
پنج شنبه 5 اسفند 1389  10:14 ق.ظ

  مديركل تبليغات اسلامي استان قزوين گفت: رعايت و حفظ اتحاد، ارزش بسيار عميق و مهمى است كه پيامبر (ص) و امامان (ع) ما را به آن دعوت كرده‌اند. 
حجت‌الاسلام علي اكبر حاجي عزيزخاني اضافه كرد: رسول اعظم (ص) همواره مسلمين را از تفرقه‌افكنى و پراكندگى پرهيز داده و به پديدآورندگان آن به شدت هشدار داده است و به مسلمانان توصيه كرده تا هرگونه تفرقه‌افكنى و عوامل اختلاف را از جامعه خود طرد كرده و براى حفظ وحدت خود، از هيچ گونه كوششى دريغ نكنند. 
وي خاطرنشان كرد: وحدت و يكپارچگى اثر معجزه‌آميزى در پيشرفت اهداف و پيروزى اجتماعات دارد و در بقاى نظام و انقلاب اسلامى، پس از مسئله اصل اسلام ناب، هيچ موضوعى مانند اصل ولايت فقيه در اتحاد و انسجام اقوام و ملت‌ها اثربخش نيست. 
مديركل تبليغات اسلامي استان قزوين افزود: همه انسان‌ها بايد به عنوان اطاعت و پيروي از پيامبر(ص)، اخلاق و سيره پيامبر(ص) را سرلوحه زندگي خود در روابط اجتماعي، فردي، سياسي و فرهنگي قرار دهند تا اخلاق اسلامي در جامعه ترويج شود. 
وي عنوان داشت: حضرت محمد(ص) براي اتمام مكارم اخلاقي مبعوث شده است از اين‌رو اگر انسان‌ها اخلاق و سيره پيامبر را الگوي زندگي خود قرار دهند هر روز زندگيشان، روز اخلاق و مهرورزي خواهد شد. 
عزيزخاني قبله، دين اسلام، پيامبر و قرآن را عوامل وحدت مسلمين جهان ذكر كرد و گفت: يكي از ابزارهاي استكبار براي بر هم زدن وحدت مسلمين، ايجاد اختلاف و تفرقه ميان آنهاست. 

* برگزاري نخستين جلسه شعر و ادب كتابخانه‌هاي عمومي محمديه 
نخستين جلسه شعر و ادب كتابخانه‌هاي عمومي شهر محمديه در سالن اجتماعات كتابخانه يادگار امام اين شهر برگزار شد. 
در اين جلسه كه با حضور بيش از 70 نفر از علاقمندان شهر و ادبيات اين بخش برگزار شد، جمعي از شعراي بنام شهر محمديه حضور داشتند كه هدف از برگزاري اين جلسه، جذب علاقمندان به شعر و ادبيات و شناسايي افراد مستعد است. 
در اين جلسه استاد حبيبي، رهگو و بهتويي و تعدادي از شركت كنندگان به قرائت اشعار خود پرداختند.

* كارگاه تربيت مدرس آموزش مهارت‌هاي زندگي 
كارگاه تربيت مدرس آموزش مهارت‌هاي زندگي ويژه بزرگسالان شاغل برگزار شد. 
اين كارگاه با هدف گسترش پوشش آموزش مهارت‌هاي زندگي در سطح جامعه به خصوص كاركنان و شاغلين در استان اجرا شد . 
آموزش مهارتهاي زندگي برابر با ارتقاء سطح سلامت روان اجتماعي افراد در جامعه است كه در نهايت سلامت جامعه را تأمين مي‌كند. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها