عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله: فرزند هفت سال سروَر، هفت سال فرمانبردار و هفت سال وزیر است. مکارم الاخلاق، ص222

48 مورد اختراع در شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان به ثبت رسيد

48 مورد اختراع در شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان به ثبت رسيد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  10:15 ق.ظ

 قاسم مصلحي چهارشنبه شب در چهارمين آيين پايان دوره تقدير از شركت‌هاي دانش‌بنيان برتر مستقر در شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان، اظهار داشت: اين اختراعات در شركت‌هاي دانش‌بنيان شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان به وجود آمده است. 
وي با اشاره به اينكه در ابتداي هر سال يك عمليات اجرايي براي شهرك تعريف مي‌كنيم، افزود: تلاش شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان حول محور اين عمليات اجرايي و فعاليت‌هاي ويژه بوده است. 
رئيس شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان تصريح كرد: توسعه فناوري‌هاي صنعت‌ساز و تلاش مضاعف در گسترش ارتباطات بين‌الملل، محور كليدي برنامه‌هاي شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان در سال جاري بود. 
وي با اشاره به اينكه در سال جاري 18 مورد فناوري صنعت‌ساز در شهرك به وجود آمد، بيان داشت: هر يك از اين فناوري‌ها در يكي از شهرك‌هاي صنعتي استان تبديل به كارخانه مي‌شود. 
مصلحي اضافه كرد: شركت‌هاي دانش‌بنيان شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان در سال جاري از 203 مورد به 230 مورد افزايش يافت. 
وي ادامه داد: كرسي رياست دو ساله بخش غرب انجمن پارك‌هاي علمي و فناوري به شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان رسيده است. 
رئيس شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان با اشاره به اينكه در هر سال يكي از شركت‌هاي شهرك جزو چهار شركت برتر آسيا مي‌شده است، تاكيد كرد: در سال‌هاي 2006، 2007، 2009 و 2010 يك شركت از اين شهرك جزو يكي از چهار شركتي كه در آسيا دستاورد ويژه‌اي داشته‌اند، انتخاب شده‌اند. 
وي گفت: صندوق پژوهش و فناوري استان اصفهان كه به صورت خصوصي اداره مي‌شود در سال جاري بيشترين تسهيلات را به شركت‌هاي شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان ارائه داد. 
مصلحي با اشاره به سهم سه درصدي بخش پژوهش و فناوري در برنامه پنجم توسعه، اين مقدار را بسيار مطلوب دانست و افزود: قانون حمايت از شركت‌هاي دانش‌بنيان كه در مجلس به تصويب رسيد، توسط رئيس جمهور براي اجرا به وزارت علوم ابلاغ شده است. 
وي با بيان اينكه تمام شركت‌هاي شهرك به صورت خصوصي اداره مي‌شوند و شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان دخالتي در آنها نمي‌كند، اظهار داشت: شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان تنها برنامه‌هاي اين شركت‌ها را كنترل و در شاخص‌هاي مختلف ارزيابي مي‌كند. 
رئيس شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان بيان داشت: اشتغال نيروي انساني، حجم قراردادهاي منعقد شده، دستاوردهاي ويژه، فروش دانش فني و جذب سرمايه‌گذار و تعداد فناوري تجاري شده مهم‌ترين شاخص‌ها براي انتخاب شركت‌هاي برتر دانش‌بنيان در شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان است. 
وي اضافه كرد: نتايج ارزيابي شركت‌ها در سه گروه كمتر از يك سال استقرار، بين يك تا دو سال استقرار و بيش از دو سال استقرار انجام مي‌شود.

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها