عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

بايد سالانه يك ميليون فرصت شغلي در كشور ايجاد شود

بايد سالانه يك ميليون فرصت شغلي در كشور ايجاد شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  10:16 ق.ظ

 حسن طائي در همايش بررسي اشتغال فارغ‌التحصيلان و كارآفرينان در همدان اظهار داشت: در برنامه پنجم توسعه براي رسيدن به نرخ قابل تحمل براي بيكاري بايد در بخش‌هاي مختلف اقتصادي كشور در هر سال يك ميليون فرصت شغلي ايجاد شود. 
وي افزود: در پايان سال 88 از 73 ميليون نفر جمعيت كشور 61 ميليون نفر در سن فعاليت به سر مي‌برند و نرخ بيكاري كشور 12.75 درصد است. 
عضو هيئت علمي دانشگاه علامه طباطبايي ادامه داد: در استان همدان كه 2.5 درصد جمعيت كشور را دارد در حال حاضر 563 هزار نفر جمعيت فعال دارد و نرخ بيكاري در اين استان 12.3 درصد است. 
طائي گفت: براي رسيدن به نرخ قابل تحمل بيكاري در استان بايد سالانه 20 هزار فرصت شغلي در همدان ايجاد شود. 
وي ابراز داشت: در سياست‌گذاري و تدوين برنامه پنجم توسعه كشور، تقاضا در خوش‌باورانه‌ترين برآورد برابر با 22 ميليون نفر است كه با 5 ميليون نفر بيكار مواجه خواهيم بود. 
عضو هيئت علمي دانشگاه علامه طباطبايي با بيان اينكه بيكاري داراي پيامدهاي زيادي است، ابراز داشت: بايد در سياست‌هاي اقتصادي بازنگري شود تا دچار بحران نشويم. 
وي اضافه كرد: اگر بخواهيم كار ايجاد كنيم به سرمايه‌‌گذاري احتياج هست و سرمايه‌گذاري هم در بنگاه‌هاي اقتصادي ايجاد مي‌شود. 
طائي با بيان اينكه كمبود متخصص و دانش در عرصه توليد صنعتي و فقدان سازمان توليد متناسب با دنياي كنوني از جمله مشكلات بنگاه‌ها است، خاطرنشان كرد: پايين بودن سايز و اندازه بنگاه‌هاي اقتصادي، توان رقابت اندك با محصولات مشابه خارجي و منابع مالي ناكافي براي گسترش سرمايه‌گذاري از ديگر مشكلات اين بنگاه‌ها است. 
وي گفت: براي سرعت بخشيدن به توسعه كشور بايد به نوآوري در كشور بهتر و بيشتر از گذشته توجه شود. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها