عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نظام آموزش عالي كشور نياز به يك تحول جدي دارد

نظام آموزش عالي كشور نياز به يك تحول جدي دارد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  10:17 ق.ظ

 رئيس دانشگاه بوعلي سينا شب گذشته در همايش بررسي اشتغال فارغ‌التحصيلان و كارآفرينان اظهار داشت: نظام آموزش عالي كشور نياز به يك تحول جدي دارد. 
محمد زلفي گل با بيان اينكه مديران نظام و دولت بايد جسارت اين را داشته باشند تا ساختارهاي قديمي را به هم بزنند، افزود: براي حركت سريع در راستاي توسعه تحول لازم و ضروري است. 
وي با بيان اين كه دانشگاه‌هاي كشور با اين سيستمي كه دارند نمي‌توانند منشا تحولات در كشور باشند،‌ گفت: افزايش دانش عمومي جامعه كمك مي‌كند جامعه از دانش، ثروت توليد كند. 
رئيس دانشگاه بوعلي سينا با بيان اينكه بيكاري ريشه بسياري از ناهنجاري‌ها است، تصريح كرد: مهم‌ترين چالشي كه جامعه با آن مواجه است، موضوع اشتغال است. 
وي بيان داشت: در راستاي كارآفريني مشكلاتي وجود دارد كه مسئولان بايد براي حل آن تلاش كنند. 
زلفي‌گل اضافه كرد: بايد شرايطي ايجاد كرد تا فارغ‌التحصيلان با كمك يكديگر شغل ايجاد كنند. 
مديركل كار و امور اجتماعي استان همدان نيز گفت: دغدغه همه مسئولان كشور بحث اشتغال است.
مسعود اقلامي با بيان اينكه برنامه‌هاي خوبي براي ايجاد اشتغال در حال اجراست، اظهار داشت: در دولت نهم و دهم حركت‌هاي خوبي براي ايجاد فرصت‌هاي شغلي آغاز شده است. 
وي افزود: عدم تطبيق مدارك كارآفرينان با بازار كار از مشكلاتي است كه با آن مواجه‌ايم. 
مديركل كار و امور اجتماعي استان همدان با بيان اينكه دولت پيگيري مي‌كند امورات را به بخش خصوصي واگذار كند، ادامه داد: بايد فارغ‌التحصيلان را به سمت بازار كار سوق داد. 
وي گفت: يكي از راه‌هايي كه مي‌توان فارغ التحصيلان را آماده ورود به بازار كار كرد، فراگيري دوره‌هاي مهارتي است. 
اقلامي با بيان اين كه طرح كارورزي از طرح‌هاي خوبي است كه دولت آن را اجرا مي‌كند، خاطرنشان كرد: با اجراي اين طرح تعداد قابل توجهي از فارغ‌التحصيلان وارد بازار كار شدند. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها