عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بروجردي در ديدار با "كوردور كوئوا ": تحولات منطقه نشانه افول قدرت آمريكا ‌است

بروجردي در ديدار با "كوردور كوئوا ": تحولات منطقه نشانه افول قدرت آمريكا ‌است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  10:17 ق.ظ

 به نقل از اداره اخبار مجلس، علاءالدين بروجردي نماينده مردم بروجرد و رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي عصر امروز (چهارشنبه) در ديدار با رئيس مجلس ملي اكوادور، حوادث اخير منطقه را تحولاتي عميق و راهبردي خواند و اظهار داشت: بدون ترديد اين تحولات نشانه افول قدرت آمريكا در منطقه و جهان و به سود ملت‌هاي منطقه است. 

وي در بخش ديگري از سخنانش با تأكيد بر اهميت گسترش و تحكيم مناسبات پارلماني بين دو كشور، گفت: رفت و آمدهاي پارلماني مي‌تواند منجر به برداشتن گام‌هاي نويني در روند گسترش و توسعه همكاري‌هاي دوستانه دو كشور در همه عرصه‌ها شود. 

رئيس كميسيون سياست خارجي مجلس در ادامه با اشاره به پيشرفت‌هاي كشورمان در زمينه‌هاي مختلف فناوري، علمي و منطقي، يادآور شد: پيشرفت‌هاي جمهوري اسلامي ايران در عرصه‌هاي فناوري‌هاي نوين و دانش‌هاي بنيادي پشتوانه محكمي براي ارتقاي روابط دو كشور در عرصه‌هاي اقتصادي، صنعتي و توليدي داروهاي پشرفته است. 

به گفته بروجردي، ملت ايران در شرايط تحريم كامل آمريكا و منتقدان اروپايي‌اش موفق به كسب فناوري و دانش‌هاي پيشرفته در زمينه پرتاب ماهواره، توليدات پيشرفته در عرصه صنايع نظامي و استفاده صلح‌آميز از دانش همكاري شده است. 

وي بر همين اساس تأكيد كرد كه مجلس شوراي اسلامي از هم‌گامي براي ارتقاي سطح همكاري‌هاي دوستانه بين دو كشور در همه عرصه‌ها حمايت مي‌كند. 

در ادامه اين ملاقات "فرماندو كوردور كوئوا " رئيس مجلس آكوادور نيز ضمن ابراز خرسندي از سفر به كشورمان و قدرداني از استقبال گرم مقامات ايراني از هيئت پارلماني همراه، گفت: بايد زمينه‌هاي اجرايي شدن توافقات دو كشور را در زمينه‌هاي مختلف فراهم كرد تا مناسبات دو كشور دارد مرحله نويني از همكاري‌هاي دوستانه شود. 

وي گفت‌وگوها و مذاكرات خود در تهران را بسيار مفيد و سازنده خواند. 

رئيس مجلس ملي اكوادور همچنين با بيان اينكه دو كشور در بسياري از موضوعات بين‌المللي از ديدگاه يكسان برخوردارند، تصريح كرد: توسعه همكاري‌هاي دوستانه با ايران براي اكوادور از اهميت اساسي برخوردار است. 

يكي از اعضاي هيئت اكوادور نيز در اين ديدار گفت: دولت اكوادور درصدد قطع كامل وابستگي‌هاي خود در عرصه‌هاي مخلتف مالي، اقتصادي و نظامي است. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها