عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله: فرزند هفت سال سروَر، هفت سال فرمانبردار و هفت سال وزیر است. مکارم الاخلاق، ص222

فارغ التحصيلان بايد به سمت بخش خصوصي و نيازهاي بازار سوق پيدا کنند

فارغ التحصيلان بايد به سمت بخش خصوصي و نيازهاي بازار سوق پيدا کنند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  10:19 ق.ظ

مديرکل کار و امور اجتماعي استان همدان گفت: اشتغال دغدغه همه مسوولان کشور است و اين اهتمام وجود دارد که بازار کار براي به کارگيري فارغ التحصيلان و تمام اقشار جامعه فراهم شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) در همدان، مسعود اقلامي در همايش بررسي اشتغال فارغ التحصيلان و کارآفريني که توسط اداره کل کار و امور اجتماعي استان برگزار شد، افزود: در اين زمينه حرکت خوبي در دولت نهم و دهم آغاز شده که از سال 89 پايه گذاري شده و در سال آينده نيز ادامه خواهد داشت که اميدواريم نتايج خوبي داشته باشد.

وي با بيان اين که اشتغال فارغ التحصيلان از حساسيت خاصي برخوردار است، گفت: يکي از مسايل عمده، عدم تطبيق فارغ التحصيلان با بازارکار است و نياز بازار بايد در نظر گرفته شود.

اقلامي تاکيد کرد: ادارات دولتي از ظرفيت بالايي برخوردار نيستند و نمي‌توانند نيرو جذب کنند به همين علت اين کار به بخش خصوصي محول شده است.

وي ادامه داد: فارغ التحصيلان بايد به سمت بخش خصوصي و نيازهاي بازار سوق پيدا کنند.

اقلامي اظهار كرد: بيش از نياز بازار فارغ التحصيل داريم که در اين زمينه نياز به برنامه‌ريزي‌هاي زيادي داريم که با حرکت‌هاي انجام شده برنامه بر اين است که رشته‌ها را با بازارکار تطبيق دهيم.

وي افزود: بحث اشتغال بحثي فراگير است که به تمام دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها محول شده است.

اقلامي اضافه کرد: عمده جويندگان کار، فارغ التحصيلان هستند که بايد خودشان در اين زمينه همکاري لازم را داشته باشند و قدم‌هايي بردارند و نياز خود را با نياز جامعه تطبيق دهند.

وي در مورد بحث دوره‌هاي مهارتي و کارورزي گفت: به علت ازدياد رشته فارغ التحصيلان با رشته خود نمي‌توانند وارد بازارکار شوند و به همين علت دولت دوره‌هاي کارورزي را پيش‌بيني و پيگيري کرده است که ميزاني از هزينه آن را دولت مي‌پردازد و همچنين دوره‌هاي مهارت آموزش در مراکز فني و حرفه‌اي برقرار است.

اقلامي ادامه داد: آموزش‌هاي کارآفريني که براي فارغ التحصيلان و کساني که در حال فارغ التحصيلي هستند يا مي‌خواهند وارد بازارکار شوند، برگزار شده که هشت هزار نفر با 600 هزار نفر ساعت در اين دوره‌ها به صورت رايگان شرکت کرده‌اند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها