معاون استاندار زنجان: تامين آب شرب براي توسعه روستاها ضروري است

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

معاون استاندار زنجان: تامين آب شرب براي توسعه روستاها ضروري است

معاون عمراني استانداري زنجان گفت: يکي از مهمترين موضوعاتي که در زمينه توسعه و بهداشت روستاها ضروري است، تأمين آب شرب روستاها است.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه زنجان، سعيد رفيعي با بيان اين که آب شرب يکي از اصلي‌ترين پيش نيازهاي بهداشت روستايي محسوب مي‌شود، گفت: قبل از پيروزي انقلاب اسلامي، روستاهاي کشور در محروميت شديد از نظر امکانات رفاهي و خدماتي به سر مي‌بردند که آب شرب، يکي از اين مشکلات بوده که در حال حاضر ميانگين ضريب آب شرب روستايي در کشور، 75 درصد است.

وي با اشاره به اين که جايگاه و نقش روستاها در فرآيند توسعه اقتصادي، سياسي و اجتماعي چشمگير است، افزود: سياست تامين آب شرب روستايي استان با رويکردي جديد و کارشناسي و با توجه به پتانسيل استان، بايد روند رو به رشد تامين آب شرب روستائيان را سرعت بخشد تا از اين نعمت الهي همه روستاييان استان بهره‌مند شوند.

اين مقام مسئول تصريح کرد: دغدغه مردم روستايي استان در تأمين آب شرب بايد رفع شود تا سياستگذاري دولت در زمينه تأمين، توزيع و مصرف آب شرب براي روستائيان تحقق يابد.

معاون عمراني استاندار زنجان همچنين روند آموزش نيروي کار صنعت ساختماني را در سطح استان مناسب خواند و با بيان اين که کنترل کيفيت مصالح ساختماني امري ضروري است، عنوان کرد: با توجه به سياست‌هاي دولت، استان موظف است طي يک برنامه‌ريزي منظم و بررسي کارشناسي واحدهاي توليدي که از استاندارد لازم برخوردار نيستند، تا رسيدن به استاندارد لازم، توليدات آنها متوقف شود.

رفيعي با اشاره به گزارش فني و حرفه‌اي استان مبني بر اين که طي 10 ماه سال جاري، 3 هزار و 52 گواهينامه مهارت، 557 پروانه مهارت و براي 15 هزار و 567 نفر کار مهارت صادر شده است، تاکيد کرد: تمام ادارات استان موظف به ارتقاي آموزشي کارکنان خود هستند چراکه کارکنان واحدها بايد از مهارت‌هاي لازم برخوردار باشند.

وي تصريح کرد: با وجود آموزش 17 حرفه آموزشي در سازمان فني حرفه‌اي براي ادارات استان، انتظار مي‌رود روند رو به رشد آموزش‌هاي فني حرفه‌اي در تمامي حوزه‌ها ادامه داشته باشد و ميانگين رشد آن از سال‌هاي گذشته بهتر باشد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

پنج شنبه 5 اسفند 1389  10:24 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها