عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مدير آموزشي نظام مهندسي ساختمان زنجان: جوشکاران اسکلت ساختمان بايد کارت مهارت فني داشته باشند

مدير آموزشي نظام مهندسي ساختمان زنجان: جوشکاران اسکلت ساختمان بايد کارت مهارت فني داشته باشند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  10:27 ق.ظ

مديرآموزشي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان زنجان گفت: بايد مقرراتي وضع شود که جوشکاران اسکلت ساختمان حتما کارت مهارت فني داشته باشند.

داود علي آبادي در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه زنجان، جوش گوشه يا نواري، شياري، کام و انگشتانه را از انواع مختلف جوش بکار رفته در اسکلت ساختمان عنوان كرد و افزود: بايد براي هر کدام از انواع جوشکاري گواهي مخصوص به جوشکاران داده شود.

وي با اشاره به اين که هر نوع جوش نياز به الکترود مخصوص به خود را دارد، تصريح کرد: بيش از 80 درصد جوش‌هاي به كار رفته در ساخت ساختمان به صورت نواري ، 10 تا 15 درصد جوش‌ها به صورت شياري و مابقي جوش‌ها از نوع کام و انگشتانه است.

مدير آموزشي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان زنجان افزود: به علت استاندارد نبودن ساختمان‌هاي سنتي و قديمي در ايران، بعد از زلزله اين ساختمان‌ها کاملا تخريب شده و نمي‌توان ايرادات موجود در اسکلت ساختمان را بررسي و رفع كرد.

وي با بيان اين كه آموزش اکيپ اجرايي ساختمان برعهده سازمان فني و حرفه‌اي است، گفت: در بسياري از پروژه‌ها جوشکاران ماهر گواهي مهارت فني نداشته و گاهي فرد جوشکار با وجود داشتن گواهي مهارت فني، مهارت کافي در انجام جوش اسکلت ساختمان ندارد؛ لذا سازمان فني و حرفه‌اي بايد در اين زمينه تدبير مناسبي بيانديشد.

علي آبادي خاطرنشان کرد: بايد تدابيري در نظر گرفته شود که فعالان اين حرفه بدون داشتن گواهي فني حق فعاليت در عمليات اجرايي ساختمان را نداشته باشند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها