عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

جلوگیری از فروش كالاهای خارجی در نمایشگاه بهاره

جلوگیری از فروش كالاهای خارجی در نمایشگاه بهاره
پنج شنبه 5 اسفند 1389  10:47 ق.ظ

رییس مجمع امور صنفی مشترک قزوین خبر داد: از فروش كالاهای خارجی و بی‌كیفیت در نمایشگاه بهاره جلوگیری می‌شود.

 سید محمود سیدی در گفت و گو با برنا در قزوین با اعلام اینكه از فروش كالاهای خارجی و بی كیفیت در نمایشگاه بهاره جلوگیری می شود، گفت: در نمایشگاه بهاره امسال سعی شده است کالاهای تولیدی شرکت ها به طور مستقیم عرضه شود.

وی افزود:کالاهایی كه در این نمایشگاه عرضه می شود توسط تیم کارشناسی بازرسی و تایید می شود.

رییس مجمع امور صنفی مشترک قزوین در ادامه با اشاره به اینكه هدفمند سازی یارانه ها تحول بزرگی در اقتصاد است، افزود: بعد از اجرای هدفمندسازی یارانه ها در کشور مجمع امور صنفی نیز با تمام توان همراه با دولت و دیگر سازمان ها نظارت خود را بر عملکرد اصناف بیشتر کرده است.

وی نظارت بر اصناف و جلوگیری از افزایش قیمت ها را مهم ترین وظیفه مجمع در اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها دانست و گفت: هم اکنون 30 ناظر به صورت افتخاری و 20 بازرس به صورت رسمی در شهر قزوین بر عملکرد اصناف نظارت دارند.

سیدی اضافه کرد: یک تیم بازرسی ویژه نیز جهت ارائه خدمت به بازدید کنندگان و نظارت بر فروشندگان در مجاورت نمایشگاه بهاره امسال مستقر خواهند شد.

وی ادامه داد: روند بازرسی این تیم به این صورت است که بازرسان بعد از مشاهده تخلف ضمن تذکر لسانی در صورت عدم رعایت مقررات، واحد صنفی را به تعزیرات حکومتی معرفی کرده یا نسبت به پلمپ آن واحد اقدام خواهند کرد.

سیدی با بیان اینكه در سال گذشته با 380 واحد صنفی متخلف در شهرستان برخورد شده است، گفت: در سال جاری نیز با 200 واحد صنفی متخلف برخورد شده است.

وی ادامه داد: یک تیم ویژه از اول اسفند تا دهم اردیبهشت سال 90 به طور سازمان یافته بر نحوه فروش، قیمت و عملکرد اصناف نظارت خواهند کرد تا مردم با خیال راحت ضمن تهیه مایحتاج خود شب عید خوبی داشته باشند.

سیدی خبر داد: فروش فوق‌العاده شب عید از اول اسفند در واحدهای صنفی تعیین شده در قزوین با 10 تا 25 درصد تخفیف آغاز شده است.

وی افزود: فروش فوق العاده یکی از برنامه‌های دولت برای تنظیم بازار شب عید است که در تمام واحدهای صنفی مشخص شده در بخش پوشاک، منسوجات، لوازم خانگی، خشکبار و سایر کالاهای مورد نیاز مردم در کنار نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در شهر برگزار خواهد شد.

سیدی با اعلام اینكه نمایشگاه بهاره از 15 تا 24 اسفند در محل دائمی نمایشگاه های استان قزوین برگزار خواهد شد، بیان داشت: در این نمایشگاه نیازمندی های خانواده از قبیل، خوراک( گوشت، برنج، روغن، مرغ و ... )، پوشاک ( لباس، کیف و کفش )، مواد شوینده و آرایشی، آجیل و میوه به قیمت ویژه و با تخفیف عرضه خواهد شد.

سیدی در پایان از مردم خواست تا در صورت مشاهده تخلف در واحد های صنفی با شماره 10-02812578008 واحد بازرسی مجمع امور صنفی مشترک قزوین تماس بگیرند.

گفتنی است؛ هم اكنون 13 هزار واحدصنفی در قالب 48 اتحادیه در شهرستان قزوین در حال فعالیت هستند.

 

mostafa_101

mostafa_101
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1389 
تعداد پست ها : 960
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها