عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

گمانه زني ها براي اكران فيلم هاي نوروزي

گمانه زني ها براي اكران فيلم هاي نوروزي
پنج شنبه 5 اسفند 1389  10:49 ق.ظ

گمانه زني ها براي اكران نورزي آثار سينمايي آغاز شده و در اين ميان شانس فيلم هاي طنز و البته آثار سينمايي برگزيده بيست ونهمين جشنواره بين المللي فيلم فجر بيش از ديگر فيلم ها است. 
  
 
به گزارش ايرنا، اسفندماه هر سال زمان رقابت تهيه كنندگان و صاحبان آثار سينمايي براي گرفتن اكران نوروزي براي آثار سينمايي آغاز مي شود و فيلمسازان تلاش مي كنند تا آثار خود را در ايام نوروز به نمايش عمومي برسانند.

نوروز سال 90 شرايط به گونه اي ديگر رقم خورده است. انبوه آثار سينمايي توليد شده در سال 89 سبب شده تا ترافيك فيلم هاي سينمايي براي اكران در نوروز سال 90 بيش از گذشته باشد اما در اين ميان بايد ديد آيا جدول اكراني كه سيد عليرضا سجادپور مديركل ارزشيابي و نظارت بر آثار سينمايي پيش از اين گفته بود كه پس از بيست و نهمين جشنواره بين المللي فيلم فجر تنظيم و به اطلاع عموم مي رسد به مرحله اجرا مي رسد و آيا ظرفيت اجراي بخش هاي مختلف اين جدول وجود دارد؟

'علي سرتيپي' سخنگوي شوراي صنفي نمايش فيلم در اين مورد در گفت وگو با خبرنگار فرهنگي ايرنا گفت: هنوز هيچ صحبتي درباره فيلم هاي سينمايي كه قرار است در نوروز سال 90 اكران شوند؛ نشده است و صحبت هايي كه در اين زمينه شده بيشتر در حد حدس و گمان است.

وي افزود: درباره جدول اكران نيز از سوي شوراي ارزشيابي و نظارت بر آثار سينمايي حرفه اي هنوز تصميمي گرفته نشده و در اين باره به جمع بندي نرسيده ايم.
اين تهيه كننده سينما يادآور شد: هدف ما اين است آثاري كه در نوروز سال 90 اكران مي شوند آثاري متنوع باشند و تنها فيلم هاي سينمايي طنز در نوروز سال آينده اكران نشوند.

به گفته سرتيپي فيلم هاي سينمايي 'جرم' كاري از 'مسعود كيميايي'، 'ورود آقايان ممنوع' به كارگرداني 'رامبد جوان'، 'جدايي نادر از سيمين' به كارگرداني 'اصغر فرهادي' و 'اخراجي هاي 3' اثر 'مسعود ده نمكي' از جمله آثاري هستند كه گمانه زني براي اكران آنها در نوروز آغاز شده اما هنوز هيچ تصميمي در اين باب گرفته نشده است.
وي در ادامه از تصويب نهايي آيين نامه شوراي صنفي خبر داد و گفت: امروز در جلسه اي كه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار مي شود بندهاي مختلف آيين نامه جديد شوراي صنفي تاييد و پس از اين مرحله درباره فيلم هاي مورد نظر براي اكران نوروز 90 تصميم گرفته مي شود.

علاوه بر فيلم هايي كه نام انها ذكر شد گمانه زني براي نمايش فيلم هايي همچون شيش و بش هم ديده مي شود اما نكته اساسي اين است كه با توجه به الويت فيلم هاي موفق در بيست و نهمين جشنواره بين المللي فيلم فجر نمايش عمومي فيلم هاي جرم، جدايي نادر از سيمين و ورود آقايان ممنوع دور از تصور نيست.

mostafa_101

mostafa_101
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1389 
تعداد پست ها : 960
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها