عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

وزير دادگستري سابق ليبي: قذافي شخصا دستور بمب‌گذاري لاكربي را صادر كرد

وزير دادگستري سابق ليبي: قذافي شخصا دستور بمب‌گذاري لاكربي را صادر كرد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  11:39 ق.ظ

يك روزنامه سوئدي به نقل از وزير دادگستري سابق ليبي اعلام كرد كه شخص معمر قذافي عمدا به عامل بمب‌گذار لاكربي دستور داده تا در سال 1998 هواپيماي مسافربري شركت پان آمريكن را منفجر كند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، به نقل از خبرگزاري آلمان، وب سايت روزنامه سوئدي "اكسپرسن ديلي" نوشت كه مصطفي عبدالجليل وزير دادگستري سابق ليبي كه روزدوشنبه در اعتراض به سركوب معترضان در ليلي توسط معمر قذافي از سمت خود استعفا كرده است، اعلام كرده كه مداركي در اختيار دارد كه ثابت مي‌كند كه معمر قذافي، رهبر ليبي دستور بمب‌گذاري و انفجار هواپيماي مسافربري شركت پان آمريكن را بر فراز شهر لاكربي به عبدالباسط المقرحي داده است.

وي افزود كه معمر قذافي براي آنكه تمام تلاش خود را براي پنهان كردن نقش خود در اين حادثه تروريستي انجام دهد از تمام ظرفيت قدرتش بهره‌گيري كرده است تا عبدالباسط المقرحي، عامل بمب‌گذار لاكربي را كه در دادگاهي در سال 2001 به حبس ابد محكوم شده بود، به ليبي باز گرداند.

خبرنگار اين روزنامه سوئدي مصطفي عبدالجليل را در محلي در ليبي ملاقات كرده است و به جزييات بيشتري درباره علت دست داشتن قذافي در اين حادثه اشاره نكرده است.

المقرحي سال 2009 به علت ابتلا به بيماري سرطان از محل زندان خود در اسكاتلند آزاد شد، اما به رغم آنكه پزشكان آن زمان اعلام كرده بودند كه وي تنها تا سه ماه ديگر زنده مي‌ماند، هنوز زنده و سالم است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها