عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

حسيني در جمع خبرنگاران: مجلس بودجه بخش فرهنگي را افزايش دهد

حسيني در جمع خبرنگاران: مجلس بودجه بخش فرهنگي را افزايش دهد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  11:40 ق.ظ

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در جمع خبرنگاران اظهار كرد: با توجه به اين‌كه حجم كارها و فعاليت‌هاي اين وزارتخانه بسيار بيشتر از گذشته است، لذا انتظار داريم مجلس به افزايش اعتبارات بخش فرهنگي كمك كند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سيدمحمد حسيني در حاشيه اجلاس روساي واحد بانوان حزب موتلفه اسلامي به خبرنگاران گفت: وقتي مي‌خواهيم در بحث سينما توليدات افزايش پيدا كند و سازمان سينمايي داشته باشيم بايد اعتبارات بيشتري در اختيارمان باشد كه بتوانيم وظايف‌مان را انجام دهيم.

وي با اشاره به ديگر فعاليت‌هاي وزارت ارشاد گفت: انجام فعاليت‌هاي استاني و نيز فعاليت‌هاي خارج از كشور به عنوان مثال نمايش فيلم‌هاي ايراني به ويژه با توجه به حجم تبليغات منفي كه عليه ما در دنيا وجود دارد مستلزم اعتبار است. بنابراين اميدواريم نمايندگان مجلس در اين راستا كمك و عنايت لازم را داشته باشند و نه تنها بودجه بخش فرهنگي را كاهش ندهند بلكه آن را افزايش دهند تا بتوانيم به اهداف خود در اين بخش دست يابيم.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا نشر آگاه و جيحون لغو مجوز شده‌اند يا خير؟ گفت: اگر مجوز انتشاراتي لغو شده باشد معاونت فرهنگي اعلام مي‌كند البته موضوع در برخي از انتشارات موضوع تمديد مجوز است كه گاه در اثر اشكالات سوري با تاخير انجام مي‌شود. اما اگر تخلفاتي وجود داشته باشد مجوز انتشارات تمديد نمي‌شود به عنوان مثال، مجوز نشر كارون با توجه به تبليغات منفي كه آرش حجازي عليه نظام در خارج از كشور انجام مي‌دهد تمديد نشد.

وزير ارشاد در پاسخ به سوالي در خصوص آخرين اقدامات انجام شده براي جوانان، به تقويت گروه‌هاي تئاتر شهرستاني اشاره كرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها