عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رييس‌جمهور: انديشه و اراده انسان‌ها در فتح قله‌هاي موفقيت نقش دارد

رييس‌جمهور: انديشه و اراده انسان‌ها در فتح قله‌هاي موفقيت نقش دارد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  11:45 ق.ظ

رييس‌جمهور با تاكيد بر اين‌كه ورزش آميخته‌اي از انديشه، هنر و اراده است، زيباترين صحنه‌ها را صحنه‌هايي ورزشي توصيف كرد كه در آن انسان‌ها همه فكر و توان خود را به ميدان مي‌آورند.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،‌ دكتر محمود احمدي‌نژاد پيش از ظهر امروز پنج‌شنبه در مراسم تجليل از قهرمانان و افتخارآفرينان پارالمپيك آسيايي گوانگ‌جو با بيان اين‌كه ورزش عرصه‌اي است كه به زيبايي مي‌تواند عظمت اراده، انديشه و زيبايي‌هاي انسان را به نمايش بگذارد، خاطرنشان كرد: ‌از زيباترين صحنه‌ها، صحنه‌هاي ورزشي است صرف نظر از اين‌كه برخي مسائل را مستكبران به اين عرصه تحميل مي‌كنند شاهديم كه در اين صحنه چند انديشه بلند با نيت دوستي، محبت و كرامت و بركشيدن عظمت انسان در مقابل هم مي‌ايستند و همه فكر و توان خود را به ميدان مي‌آورند.

احمدي‌نژاد با بيان اين‌كه تمامي حاضران در اين عرصه پيروز هستند، گفت: چيزي كه به جامعه نشاط و اراده مي‌دهد و راه را براي اراده‌ها باز مي‌كند و اميد را به جامعه پمپاژ مي‌نمايد، ورزش است و در راس آن ورزش قهرماني و پهلواني قرار دارد.

وي در بخش ديگري از اظهارات خود انسان را موضوع هستي و آفرينش برشمرد و با بيان اين‌كه همه عالم براي انسان خلق شده و همه سنت‌هاي الهي و مخلوقات در خدمت انسانند، يادآور شد: انسان يعني انديشه، ‌اراده، عشق، پاكي، محبت، عزت و نگاه به افق‌هاي بلند آرماني. خداوند انسان را خلق كرد تا تجلي خدا در عالم هستي، ‌علم خدا، قدرت و حكمت او باشد. از اين رو ظرفيت وجودي انسان و حركت كمالي انسان بي‌نهايت است.

به گفته احمدي‌نژاد عاملي كه قله‌ها را فتح مي‌كند و افتخار مي‌آفريند و عشق و محبت و صلح و صفا را در دنيا حاكم مي‌كند، انديشه و اراده انسان است و باقي مسائل هيچ كدام دخالتي ندارند.

وي اضافه كرد:‌ از اين منظر تك‌تك انسان‌ها مي‌توانند به قله‌هاي عظمت انساني برسند و عزيز و محترم و زيبا باشند و همچنين همه انسان‌ها در تلاشند تا حقيقت و اراده‌ انسان را به نمايش بگذارند.

رييس‌جمهور با بيان اين‌كه مردم و ورزشكاران ما با درك درست از نقش و اهميت ورزش به ميدان‌ها رفتند، ادامه داد: ملت ايران در حال حركت سريع به سمت قله‌ها در تمام عرصه‌هاست، اما عرصه‌اي كه به همه نشاط مي‌دهد و همه را اميدوار مي‌كند، ورزش است.

وي احساس قدرت و اراده معطوف به عشق، پاكي و محبت را حاصل كار ورزش دانست و با يادآوري اين نكته كه وقتي پرچمي به اهتزاز درمي‌آيد به معناي نفي ديگران نيست، تصريح كرد: اين به معناي تشويق ديگران و ايجاد انگيزه در ديگران است، يعني براي گام بعدي آماده شويم.

احمدي‌نژاد عملكرد ورزشكاران جانباز و معلول ايراني در مسابقات پاراالمپيك گوانگ‌جو را نيز زيبا توصيف كرد كه در جريان آن عظمت ملت ايران و عظمت انسان به نمايش درآمد.

وي با تقدير از تمامي ورزشكاران و مربيان آن‌ها در ترسيم آينده ورزش جانبازان، اظهار كرد: اگر كسي كار خوبي نكند و توانايي بالايي بروز ندهد توقع زيادي نمي‌توان داشت، اما از كسي كه ماهواره اول را مي‌سازد اين توقع ايجاد مي‌شود كه ماهواره دوم را نيز بسازد، لذا از كسي كه مقام چهارم آسيا را كسب كرده اين توقع وجود دارد كه به قله‌هاي بالاتر دست يابد.

رييس‌جمهور از ورزشكاران جانباز و معلول خواست كه با تمامي ظرفيت در تمامي رشته‌ها وارد شوند و مقام دوم آسيا در پاراالمپيك آينده و مقام زير 15 در پاراالمپيك آ‌ينده را كسب كنند.

احمدي‌نژاد در پايان گفت:‌ دولت در خدمت شماست، اردوهاي لازم را برگزار كنيد و نگران پول نباشيد. من باور دارم كه هر قله‌اي را جوانان و دانشمندان ايراني كه هدف‌گذاري كنند به آ‌ن دست مي‌يابند كه اين درس بزرگ امام (ره) است.

به گزارش ايسنا،‌ رييس‌جمهور پس از پايان سخنان خود از اين قهرمانان تجليل كرد و پيش از سخنان رييس‌جمهور نيز گزارشي به وي در مورد عملكرد كاروان ورزشي پاراالمپيك پكن ارائه شد و فرزند يكي از جانبازان نيز سروده‌اي را در مدح پيامبر اكرم (ص)‌ و نيز در مورد ايران تقديم رييس‌جمهور كرد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها