عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

با حضور 14 تيم دانشجويي در دانشگاه شريف؛ نخستين مسابقات بين‌دانشگاهي "جاوا چلنج" آغاز شد

با حضور 14 تيم دانشجويي در دانشگاه شريف؛ نخستين مسابقات بين‌دانشگاهي "جاوا چلنج" آغاز شد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:07 ب.ظ

مسابقات دانشگاهي "جاواچلنج" با حضور 14 تيم دانشجويي از چهار دانشگاه تهران صبح امروز در سايت دانشكده كامپيوتر دانشگاه صنعتي شريف آغاز شد.

ياسين اروزخاني، دبير اجرايي مسابقات در گفت‌وگو با خبرنگار علمي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين كه سبك مسابقات "جاوا چلنج" مانند مسابقات برنامه‌نويسي دانشجويي ACM است، گفت: بر خلاف مسابقات ACM اين مسابقه تنها يک سؤال دارد و شامل يك بازي است كه دانشجويان بايد استراتژي برد در آن را بنويسند. به دانشجويان حدود شش ساعت وقت داده خواهد شد. در پايان نيز استراتژي تيم‌ها، با يكديگر رقابت خواهد كرد و هر يك كه بتواند بقيه را شکست دهد و بر ساير استراتژي‌ها غلبه كند، به عنوان برنده مسابقه اعلام خواهد شد.

وي افزود: تفاوت ديگر "جاوا چلنج" با مسابقات برنامه‌نويسي دانشجويي ACM اين است كه در مسابقات ACM تيم‌هاي شركت‌كننده حق دارند از دو زبان براي برنامه‌نويسي استفاده كنند؛ اما در اين مسابقات تنها امكان استفاده از زبان "جاوا " وجود دارد.

به گفته وي راه حل و استراتژي‌ها لزوما نبايد يكسان و مشابه يكديگر باشند.

دبير اجرايي مسابقات "جاوا چلنج" خاطرنشان كرد: در اين دوره از مسابقات بازي طراحي شده، جنگ بين دو كشور است كه هر يك از تيم‌ها در قالب يك كشور با يكديگر رقابت مي‌كنند؛ بنابراين تيم‌ها بايد سياست‌هاي جنگ كشورها را برنامه‌نويسي كنند تا به پيروزي دست يابند.

وي با بيان اين كه اين مسابقات اولين دوره مسابقات بين دانشگاهي "جاوا چلنج" در كشور محسوب مي‌شود، تصريح كرد: تا كنون در كشور تنها دانشگاه صنعتي اميركبير، يك بار و دانشگاه صنعتي شريف دو بار، مسابقات را بين تيم‌هاي دانشجويي خود، برگزار كرده‌اند‌ و اين در حاليست كه هم اكنون مسابقات "جاوا چلنج" به صورت جهاني هم برگزار مي‌شود؛ اما به دليل عدم شناخت كافي از اين مسابقات و توسعه نيافتن آن در سطح كشور، هيچ تيمي از ايران در مسابقات جهاني شركت نمي‌كند.

اروزخاني افزود: اين دوره از مسابقات "جاوا چلنج" با همكاري انجمن‌هاي علمي بين دانشگاه‌هاي صنعتي شريف، اميركبير، تهران و شهيد بهشتي برگزار مي‌شود و دانشگاه علم و صنعت كه قرار بود در مسابقات شركت كند، تيمي اعزام نكرده است.

وي گفت: طي سالهاي آينده مسابقات "جاوا چلنج" دانشگاهي گسترش يافته و در سطح وسيعتر برگزار مي‌شود.

دبير اجرايي مسابقات "جاوا چلنج" در پايان با بيان اين كه اين مسابقات امروز پنجشنبه به پايان مي‌رسد، افزود: تيم‌هاي برگزيده، پس از داوري معرفي خواهند شد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها