عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سجادي: ورزشكاران ايران افتخار بزرگي كسب كردند

سجادي: ورزشكاران ايران افتخار بزرگي كسب كردند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:08 ب.ظ

رييس مركز توسعه ورزش‌هاي حرفه‌اي و قهرماني سازمان تربيت بدني در مراسم تجليل از افتخارآفرينان بازي‌هاي پاراآسيايي با بيان گزارشي از افتخارات ورزشكاران در اين رقابت‌ها گفت: در رقابت‌هاي چين تك تك ورزشكاران ايراني افتخاري بزرگ براي كشور عزيزمان كسب كردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حميد سجادي در مراسم تجليل از افتخارآفرينان بازي‌هاي پاراآسيايي با بيان اين مطلب كه افتخاري بزرگ براي ايران در كشور چين بدست آمد گفت: نخستين دوره بازي‌هاي پاراآسيايي از تاريخ 21 الي 28 آذرماه 89 به ميزباني چين با حضور 2335 ورزشكار از 41 كشور قاره كهن آسيا در 20 رشته ورزشي برگزار گرديد.

كاروان جمهوري اسلامي ايران با نام "محرم" و با شعار توكل،‌توسل، تلاش و افتخار در رشته‌هاي متفاوت ورزشي متشكل از 156 نفر ورزشكار شامل 34 زن و 122 مرد در اين دوره از بازي ها حضور يافت. كاروان ايران از نظر تعداد ورزشكار در مقام پنجم بود و توانست با كسب 80 مدال شامل 27 طلا، 24 نقره و 29 برنز به مقام چهارم آسيا دست يابد. بيشترين مدال در رشته دو و ميداني با 34 مدال و كمترين مدال در رشته دوچرخه سواري با يك مدال حاصل تلاش قهرمانان كشور مان بود.

وي ادامه داد: ورزشكاران كشورمان توانستند 7.8 درصد مجموع مدال‌ها را به خود اختصاص دهند. كاروان محرم در رشته واليبال نشسته و فوتبال 7 نفره مقام اول و در رشته‌هاي وزنه برداري،‌ فوتبال 5 نفره و دوميداني مقام دوم و در رشته‌هاي جودو، تيروكمان و تيراندازي مقام سوم را بدست آورد.

در اين رقابت‌ها 6 ورزشكار ايراني توانستند ركورد شكني كنند. سيامند رحمان در وزنه برداري، سيد عرفان حسيني در پرتاب نيزه، شاهين ايزديار و وحيد كشتكار در شنا، سلمان آب باريكي در پرتاب وزنه و محمدعلي ملك پور در پرتاب ديسك توانستند در اين رقابت‌ها ركورد شكني كنند.

سجادي در پايان گفت : در اين رقابت‌ها رشته دوميداني يكي از بهترين رشته‌هاي ورزشي ايران بود. البته در ديگر رشته ها نيز افتخارات زيادي كسب كرديم و به نظر من افتخاري بزرگ براي ورزشكاران و مردم جمهوري اسلامي ايران در رقابت‌هاي پاراآسيايي گوآنگ‌جو بدست آمد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها