عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رييس قطب اورولوژي كشور: متخصصان ايراني مي‌توانند به قطب نخست اورولوژي دنيا تبديل شوند

رييس قطب اورولوژي كشور: متخصصان ايراني مي‌توانند به قطب نخست اورولوژي دنيا تبديل شوند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:10 ب.ظ

رييس قطب اورولوژي كشور اعلام كرد : با بيش از پنج هزار جراحي لاپاراسكوپي پيشرفته در كشور امروز قدرت برتر منطقه و با انجام يك‌هزار و 400 عمل اهداي كليه توسط لاپاراسكوپي در دنيا جايگاه سوم را داريم.

به گزارش خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر ناصر سيم‌فروش در چهارمين كنگره انديورلوژي و يورلاپاراسكوپي، گفت: لاپاراسكوپي شاخه‌اي از جراحي كليه است كه به طور درون‌بين و از طريق سوراخ‌هاي كوچك انجام مي‌شود و از درد و ناراحتي بيمار مي‌كاهد و باعث مي‌شود بيمار زودتر به زندگي عادي باز گردد، به همين جهت است كه بر عمل‌هاي باز ارجحيت دارد.

وي ادامه داد: كشور ما در رشته فوق تخصصي انديورلوژي و يورلاپاراسكوپي جزو كشورهاي پيشگام دنيا است و نوآوري‌ها و دستاوردهاي جديد علمي زيادي را در جهان ارائه داده است كه امروزه به نام كشورمان در دنيا به ثبت رسيده است.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي درباره توان علمي كشور در حوزه اورولوژي، تصريح كرد: اين توان علمي در بين متخصصان و اساتيد برجسته كشور ما وجود دارد كه به قطب نخست اورولوژي در دنيا تبديل شويم، فعاليت‌هاي ارزنده‌اي در كشور ما صورت گرفته است و توانسته‌ايم با آموزش و تحقيق در كنار درمان به دستاوردهاي بزرگي نايل شويم.

رييس قطب اورولوژي كشور در خاتمه بيان كرد: اميد است با پيشرفت روز افزون اين علم در كشور بتوانيم در آينده‌اي نزديك ايران را به عنوان يك الگو علمي در سراسر جهان معرفي كنيم.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها