عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

معاون استاندار سيستان و بلوچستان: دستگاه‌هاي اجرايي الگوي يکسان حجاب ارايه دهند

معاون استاندار سيستان و بلوچستان: دستگاه‌هاي اجرايي الگوي يکسان حجاب ارايه دهند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:11 ب.ظ

معاون سياسي اجتماعي استاندار سيستان و بلوچستان گفت: دستگاه‌هاي اجرايي و مراکز آموزشي بايد الگوي يکسان حجاب به منظور زمينه سازي براي رشد عفاف ارايه دهند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه سيستان و بلوچستان ابراهيم عزيزي در کارگروه عفاف و حجاب اظهار كرد: ارايه اين الگو مي‌تواند عرصه را براي تبيين برنامه‌هاي عرفي و فرهنگي باز کند و برنامه‌ريزي را براي رسيدن به الگوي حجاب را هدفمند مي‌کند.

وي افزود: در اين راستا دستگاه‌هاي دولتي و آموزشي تا پايان امسال بايد با ارايه راهکارها، الگوي مشخص لباس فرم را به تفکيک هر دستگاه مشخص کنند تا در سال 90 اجرايي شود.

وي ادامه داد: بايد با اجراي طرح‌هاي هدفمند، کاري کرد که زمينه رشد عفت عمومي در جامعه نهادينه شده و نگاه به مقوله حجاب دچار روزمرگي نشود.

عزيزي با اشاره به ترويج بي‌حجابي در جامعه بيان کرد: ريشه بسياري از بدحجابي‌ها به خود فرد بر نمي‌گردد بلکه پشت زمينه پنهان آن تهاجم فرهنگي دشمنان است که در جامعه نمود پيدا کرده است.

وي افزود: در چنين شرايطي مديريت حجاب امري ضروري است که زماني تاثيرگذار خواهد بود که با برنامه‌اي جامعه شناختي و همسو با نيازهاي کنوني همراه باشد.

وي افزود: حجاب گرايي افراد در تناسب با فرهنگ، اعتقاد و ارزش‌هاي بومي است و براي تبيين آن بايد سرريز برخي رفتارهاي افراد ميهمان به ويژه دانشجويان را مديريت کرد.

عزيزي تاکيد كرد: فرهنگ سازي قانون حجاب بايد بگونه‌اي باشد که دانشجو تنها منوط به اجراي قانون عفاف و حجاب در محيط دانشگاه نبوده و در خارج از آن محيط نيز به آن متعهد باشد.

وي افزود: بايد تببين برنامه در زمينه ترويج فرهنگ حجاب بگونه‌اي پيش برود که اجراي آن تضمين شده باشد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها