عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

6:30 صبح/صبوری احمدی نژاد در شنیدن حرفهای طلبه ها

6:30 صبح/صبوری احمدی نژاد در شنیدن حرفهای طلبه ها
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:22 ب.ظ

 
نماز صبح را به امامت حاج آقا قاسمیان مدیر مدرسه علمیه مشکوة در خیابان ناصرخسرو تهران اقامه و به همراه دیگر طلاب زیارت عاشورا را قرائت می کنیم.

رییس جمهوری به همراه حاج آقا قاسمیان و در میان شعارهای 'صلی علی محمد، یاور رهبر آمد'، 'صلی علی محمد، مالک اشتر آمد' طلاب وارد مدرسه علمیه مشکوة می شود. جو، بسیار صمیمی است؛ اکثر طلاب مدرسه موفق می شوند به رییس جمهور محبوب خود دست دهند و به او 'خوش آمد' بگویند.

درمسیر نمازخانه مدرسه ،حاج آقا قاسمیان درباره ساختمان و مشکلات مدرسه علمیه مشکوة به رییس جمهور توضیح می دهد؛ درهمین حین آقای احمدی نژاد وارد یکی از حجره ها می شود.

به محض ورود آقای احمدی نژاد به محل مراسم، یکی از طلاب با صدای بلند می گوید: 'گروه سرود مدرسه مشکوة تقدیم می کند؛ سپس تمام طلاب حاضر بصورت همخوانی آن شعری را که حزب الله لبنان در سفر اخیر رییس جمهور به این کشور، اجرا کرد، می خوانند؛ ' ای بهترین ناصر رزمندگان مقاومت؛ خوش آمدید، خوش آمدید ... '.

حاج آقا قاسمیان به رییس جمهور و هیات همراه خیرمقدم می گوید و سپس نماینده طلاب، صحبت های خود را شروع می کند.

او از جلسه طولانی شب گذشته طلاب این مدرسه که بعد از نماز مغرب و عشاء آغاز شد و تا حدود ۱۲ شب ادامه داشته است، سخن گفت و مطالبات دوستانش را گفت و گفت و احمدی نژاد هم با دقت گوش کرد.

پس از پایان صحبت های آقای کربلایی، سیستم صوتی به خش خش افتد،در این هنگام رییس جمهور گفت:اینجا قبل از هر چیز، یک سیستم صوتی می خواهد'؛ این شوخی رییس جمهور و خنده های طلاب، بر فضای صمیمی جلسه بیش از پیش افزود.

بعداز گزارش رییس مدرسه، رییس جمهور با بیان اینکه ' مدارس علمیه باید خود را متولی امور مردم بدانند' ، تصریح کرد: رها کردن جامعه و سپس برخورد سلبی و مبارزه با تبعات رهاشدگی روش سکولارها و لیبرال ها است اما روش ما، روش اثباتی و معرفی معارف است؛ ما در نظام اسلامی به دنبال انسان های کوچک نیستیم، بلکه اسلام انسان های رشد یافته می خواهد.

رییس جمهور ادامه داد:از قدیم می گفتند کسانی که به مدارس علمیه می روند، لباس نوکری و سربازی امام زمان(ع) را بر تن می کنند؛ پس باید کاری کنیم که این موضوع عینیت پیدا کند، چراکه یک نوکر واقعی امام زمان(عج) مثل امام خمینی(ره) برای یک جهان کافی است.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه اتفاقات بزرگ سرنوشت ساز بسیار نزدیک است و صدای شکستن استخوان های استکبار به گوش می رسد، خاطرنشان کرد: حرکت های اخیر و انقلاب های منطقه، قطعا مردمی است.

رییس جمهور از لزوم آمادگی جوانان هم برای نقش آفرینی در حکومت جهانی سخن گفت.

پس از پایان صحبت های دکتر احمدی نژاد، در حیاط مدرسه علمیه مشکوة جمعی از طلاب گرد او جمع شدند و رییس جمهور هم با صبوری به همه صحبت هایشان گوش داد.

رییس جمهور از طلاب خداحافظی کرد و هنگام عبور از مقابل مغازه دارانی که تازه مغازه های خود را باز کرده بودند با آنان احوالپرسی گرم کرد.

مردم رهگذر تازه متوجه حضور رییس جمهور شده بودند اما او پله های مسجد امام خمینی(ره) بازار را بالا می رفت تا به خودرو برسد.

چند ثانیه کافی است تا اکثر مردم حاضر متوجه حضور احمدی نژاد شوند و دور او حلقه بزنند؛ مردم با سر دادن شعارهایی او را بدرقه کردند.

درچنین شرایطی، زنی میان سال با صدایی آرام احمدی نژاد را صدا می کند؛ رییس جمهور به عقب بر می گردد و از نیروهای حفاظتی می خواهد که کنار بروند تا آن زن جلو بیاید، رییس جمهوری پس از شنیدن دردل و مشکلات آن زن، به یکی از همراهان خود دستور می دهد تا به مشکلاتش سریع رسیدگی شود.

رییس جمهور، سپس در میان بدرقه گرم مردمی که اکنون تعدادشان آنقدر زیاد شده است که خیابان را بسته اند و لحظه به لحظه بر تعدادشان افزوده می شود، سوار بر خودرو می شود و می رود تا یک روز پرکار و پرتلاش دیگر را آغاز کند.

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
hojat20 تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها