عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

جشن آزادی شرق لیبی از چنگال دولت

جشن آزادی شرق لیبی از چنگال دولت
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:30 ب.ظ

 به نقل از شبکه های الجزیره و العربیه، مردم شهرهای منطقه شرقی لیبی جشن آزادی و پاکسازی این مناطق از مزدوران و عوامل رژیم قذافی را برگزار کردند و به شادی و پایکوبی پرداختند.

مردم شهر بنغازی کانون قیام مردم لیبی در پی سخنان تهدیدآمیز قذافی به سمت تلویزیون بزرگی که سخنان او را پخش می کرد، کفش پرتاب می کردند تا به این طریق خشم و انزجار خود را از دیکتاتور خونخوار ابراز کنند.

در دیگر شهرهای شرق لیبی که عملا به گفته وزیر امور خارجه ایتالیا از کنترل قذافی خارج شده، مردم عکسهای دیکتاتور لیبی و پسرش سیف الاسلام را پاره می کنند.

وزیر امور خارجه ایتالیا گفته بود بنغازی و البیضاء و درنه دیگر تحت کنترل قذافی نیستند.

خبر دیگر اینکه انقلابیون ۱۷ فوریه با صدور بیانیه ای تمام کشورها و سازمانها را به حمایت از انقلابیون لیبی فرا خواندند.

اما افشاگری وزیر دادگستری مستعفی لیبی درباره دستور مستقیم قذافی برای بمبگذاری لاکربی می تواند غربی ها را برای باز کردن دوباره این پرونده ترغیب کند، هر چند آنها روابط اقتصادی گسترده ای با رژیم قذافی دارند.

وزیر کشور لیبی هم در پی سخنان تهدید آمیز قذافی استعفا کرد و به صفوف انقلاب مردمی بازگشت.

فرج میلاد از فعالان سیاسی مخالف قذافی در شهر مصراته تاکید کرد : مصراته پس از تظاهرات فداکارانه و شجاعانه مردم آزاد شده است.

در برخی شهرها، گردانهای قذافی حتی به مساجد و مراکز عبادتی هم رحم نمی کننند و این مراکز را که به پناهنگاه مردم بی دفاع تبدیل شده موشک باران می کنند، مزدوران قذافی حتی مانع اهدای خون برای مجروحان می شوند.

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها