عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

برگزاري همايش پيشرفت پايدار مهديشهر در سال 90

برگزاري همايش پيشرفت پايدار مهديشهر در سال 90
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:31 ب.ظ

نماينده سمنان در مجلس خبر داد:
برگزاري همايش پيشرفت پايدار مهديشهر در سال 90

خبرگزاري فارس: نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي از برگزاري همايش «پيشرفت پايدار مهديشهر» در سال آينده خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از مهديشهر، مصطفي كواكبيان در نخستين نشست اعضاي شوراي سياستگذاري همايش «پيشرفت پايدار مهديشهر» كه در دفتر كار فرماندار اين شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: فلسفه تشكيل اين نشست، برگزاري همايشي است تا ظرفيت‌ها، امكانات و قابليت‌ها و موانع پيش روي توسعه مهديشهر در آن بيشتر بررسي شود.
وي تصريح كرد: راهكارهاي مناسب براي پيشرفت و توسعه مهديشهر بايد در اين همايش مطرح شود و موانع پيشرفت و توسعه آن مورد شناسايي قرار گيرد.
نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي اضافه كرد: اين همايش داراي سه هدف اصلي است كه اگر به خوبي به آن پرداخته شود، مي‌توان اميدوار بود كه به پيشرفت پايداري در مهديشهر دست يابيم.
نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان و مهدي‌شهر در مجلس شوراي اسلامي گفت: دبيرخانه دائمي همايش پيشرفت پايدار مهديشهر بايد شكل گيرد و برگزاري اين همايش منحصر به همين برنامه خاص نشود.
كواكبيان گفت: بايد از قبل بتوان اهداف كوتاه‌مدت، ميان‌مدت و بلندمدت اين همايش را ترسيم كرد و در اين بخش‌ها طوري اقدام شود كه سرمايه‌گذاري و تحرك بيشتر و همه‌جانبه‌اي را در مهديشهر شاهد باشيم.
وي با بيان اينكه در همايش پيشرفت پايدار مهديشهر بايد به 10 نكته اساسي توجه بيشتري شود، ادامه داد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامي فرموده‌اند كه از واژه «پيشرفت» بيشتر استفاده شود.
نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان و مهدي‌شهر در مجلس شوراي اسلامي گفت: «توسعه» واژه‌اي غربي است و يه همين خاطر بايد به اصطلاح پيشرفت در برنامه‌ها و كارها توجه اساسي شود و همايش پيشرفت پايدار مهديشهر نيز در همين راستا برگزار مي‌شود.
كواكبيان اضافه كرد: دبيرخانه اين همايش بايد شكل گيرد كه اگر در مراكز دانشگاهي باشد، بهتر است و در صورتي كه مركز دانشگاهي فعالي در اين زمينه وجود ندارد، فرمانداري مهديشهر مي‌تواند مركز دبيرخانه همايش پيشرفت پايدار مهديشهر باشد كه در پايان نيز اين پيشنهاد نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان و مهدي‌شهر در مجلس شوراي اسلامي به تصويب رسيد.
وي درباره زمان برگزاري اين همايش نيز گفت: زودتر از ماه شعبان بعيد است كه بتوانيم همايش خوبي داشته باشيم و با توجه به نام شهرستان كه مزين به نام مبارك حضرت ولي‌عصر (عج) بوده، بهتر است اين همايش در ماه شعبان برگزار شود.
نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان و مهدي‌شهر در مجلس شوراي اسلامي اضافه كرد: مكاني كه براي برگزاري همايش پيشرفت پايدار مهديشهر در نظر گرفته مي‌شود، بايد حداقل بين 600 تا 700 نفر ظرفيت داشته باشد.
كواكبيان گفت: فراخوان دريافت مقالات اين همايش بايد به سرعت تنظيم و اعلام شود و تجربه‌اي كه در برگزاري همايش ملي توسعه سمنان داشتيم، در مهديشهر نيز بسيار به كمك مي‌آيد.
وي تصريح كرد: برخي محورهاي همايش ملي توسعه سمنان و همايش پيشرفت پايدار مهديشهر مي‌تواند مشترك باشد و در اين همايش، ظرفيت‌ها و امكانات، موانع و راهكارها سه بخش اصلي است كه به آن پرداخته مي‌شود.
وي با بيان اينكه نشست‌هاي شوراي سياستگذاري همايش پيشرفت پايدار مهديشهر بايد حداقل چهار بار ديگر تا زمان برگزاري اين همايش تشكيل شود، اظهار داشت: دبيرخانه اين همايش بايد تا نيمه فروردين ماه سال 1390 فراخوان همايش را ارائه كند و تا اواخر خرداد ماه سال آينده براي ارائه مقالات فرصت داده شود.
نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان و مهدي‌شهر در مجلس شوراي اسلامي اضافه كرد: مقالات ارائه شده بايد در كميته علمي اين همايش مورد بررسي و ارزيابي قرار گيرد و كارگروه‌هايي بايد در دبيرخانه همايش فعال شوند.
كواكبيان با اشاره به هزينه‌هاي برگزاري اين همايش افزود: اين هزينه‌ها بايد هم توسط دولت و هم به وسيله بخش مردمي و خصوصي تامين شود.
وي افزود: تلاش مي‌كنيم تا 300 ميليون ريال اعتبار براي برگزاري همايش پيشرفت پايدار مهديشهر از استانداري سمنان جذب شود.
نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان و مهدي‌شهر در مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر همياري همه نهادها در برگزاري اين همايش، حداكثر اعتبار مورد نياز براي برگزاري همايش پيشرفت پايدار مهديشهر را 400 ميليون ريال اعلام كرد.
كواكبيان گفت: كارت‌هاي دعوت همايش پيشرفت پايدار مهديشهر بايد با دو سه امضا به صورت مشترك ارسال شود و مهمانان به گونه‌اي دعوت شوند كه بيشتر مباحث علمي مطرح شود.
نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان و مهدي‌شهر در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه مي‌توان مقالات همايش پيشرفت پايدار مهديشهر را به دو گونه دريافت كرد، گفت: بخشي از مقالات از طريق فراخوان به دبيرخانه همايش مي‌رسد و بخشي را نيز بايد به افراد صاحب‌نظر سفارش توليد داد.
كواكبيان افزود: در برگزاري همايش پيشرفت پايدار مهديشهر بايد جناح‌بندي سياسي كنار گذاشته شود و هر كسي كه مي‌تواند كاري انجام دهد، وارد ميدان شود.
انتهاي پيام/ي10

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها