عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

استمرار اسلام نيازمند حفظ وحدت است

استمرار اسلام نيازمند حفظ وحدت است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:31 ب.ظ

سرپرست تبليغات اسلامي ديواندره:
استمرار اسلام نيازمند حفظ وحدت است

خبرگزاري فارس: سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان ديواندره استمرار و پايداري جامعه ديني و اسلامي را نيازمند حفظ وحدت در ميان مردم ذكر كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، حجت‌الاسلام علي‌اصغر تقوي در نشست روحانيون و علماي شهرستان ديواندره اظهارداشت: با وجود وحدت در هرجاي جهان مي‌توانيم شاهد تداوم و پايداري جوامع باشيم.
وي با اشاره به اينكه وجود روحانيون در حفظ و ماندگاري وحدت و همچنين تقويت آن در جامعه تاثيرگذار است، ادامه داد: وحدت ميان برادران و خواهران اهل تشيع و تسنن بزرگترين ترس و دلهره را براي دشمنان ايجاد مي‌كند از اين رو روحانيون مي‌توانند با تقويت وحدت ميان مردم دست دشمنان را از لطمه زدن به ارزش‌هاي ديني و اسلامي كوتاه كنند.
وي خاطرنشان كرد: ايران اسلامي با وجود وحدت ميان مسلمانان به پيروزي رسيد و با وجود وحدت و برادري نيز پايدار و ماندگار خواهد ماند.
سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان ديواندره در سخنان خود با بيان اينكه بدون وحدت نمي‌توان به پيروزي و امنيت لازم دست يافت، ادامه داد: اگر مسلمانان در هر جاي دنيا كه باشند پاسدار ارزش‌هاي ديني و اسلامي خود باشند و وحدت و انسجام را ميان خود حفظ كنند هميشه و در همه جا موفق خواهند بود.
حجت‌الاسلام تقوي تصريح كرد: امت اسلامي بايد امت واحده باشند و با هر چه در توان دارند به انقلاب‌هاي مردمي كمك كنند تا مردم به پيروزي برسند.
وي تصريح كرد: قدرت مسلمانان در اتحاد است به همين سبب دشمنان اسلام اتحاد را هدف گرفته‌اند تا مسلمانان را ضعيف كنند و هيمنه خودشان را بر كشورهاي اسلامي گسترش دهند و منابع و ثروت‌هاي آنها را غارت كنند.
وي گفت: پيروزي انقلاب اسلامي ايران موجب بيداري كشورهاي عربي و اسلامي شده و به الگويي براي آنها تبديل شده است.
سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان ديواندره بيان داشت: وحدت كلمه و يكپارچگي مسلمانان يكي از ارزش‌هاي بسيار متعالي و ارزشمندي است كه پيامبر(ص) و امامان(ع) نيز پيروان خود را به آن توصيه كرده‌اند.
حجت‌الاسلام تقوي اضافه كرد: رسول اعظم(ص) همواره مسلمانان را از تفرقه و پراكندگي انذار مي‌كرد و به عوامل تفرقه نيز به شدت هشدار مي داد و تا آخرين لحظات حيات پربركت خود نيز بر اتحاد حول محور قرآن و اهل بيت عليهم‌السلام تاكيد فرمود.
وي در پايان سخنان خود خواستار حفظ وحدت ميان مردم شد و اين مهم را نيازمند همكاري و تلاش روحانيون دانست.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها