عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

وحدت موجب قدرت و غلبه بر دشمنان مي‌شود

وحدت موجب قدرت و غلبه بر دشمنان مي‌شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:31 ب.ظ

امام جمعه اهل سنت ديواندره:
وحدت موجب قدرت و غلبه بر دشمنان مي‌شود

خبرگزاري فارس: امام جمعه شهرستان ديواندره، وحدت و برادري را عاملي براي قدرت و غلبه بر دشمنان دانست و بر حفظ و پايداري آن تاكيد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، ماموستا عبدالحميد حسني در نشست روحانيون شهرستان ديواندره اظهار داشت: وحدت موضوع تازه‌اي نيست بلكه در عصر پيامبر اسلام نيز وحدت ضروري بود و به همين علت حضرت محمد(ص) همه را به وحدت فرا خواندند.
وي افزود: پيامبر بزرگ اسلام توانست در مدينه منوره با وحدت بعد از چند سال اسلام را به پيروزي برساند و مسلمانان را به يكتا پرستي و داشتن تقوي و ايمان دعوت نماييد.
وي ادامه داد: در عصر حاضر نيز امام خميني(ره) با وحدت كلمه توانست امت اسلامي را متحد كند و انقلاب جمهوري اسلامي ايران را به پيروزي برساند.
امام جمعه ديواندره يادآور شد: همه ما مي‌دانيم كه دشمنان اسلام وحدت مسلمانان را نمي‌خواهند، چرا كه وحدت باعث قدرت و غلبه بر دشمنان مي‌شود.
ماموستا حسني با اشاره به ميلاد نبي مكرم اسلام(ص) افزود: همه مسلمانان بايد با اطاعت و پيروي از آموزه‌هاي پيامبر(ص) اخلاق و سيره پيامبر اسلام را سرلوحه زندگي خود در روابط اجتماعي، فردي، سياسي و فرهنگي قرار دهند تا اخلاق اسلامي و مكارم اخلاقي در جامعه ترويج شود.
وي بيان داشت: حضرت محمد(ص) براي اتمام مكارم اخلاقي مبعوث شده است، از اين‌رو اگر انسان‌ها به سيره وي عمل كنند، به سعادت و كمال مي‌رسند.
وي با اشاره به اينكه رسول خدا(ص) مسلمانان را به داشتن وحدت توصيه كرده‌اند، ادامه داد:
وحدت و يكپارچگي اثر معجزه آسايي در پيشرفت اهداف و پيروزي جوامع دارد و پس از اصل اسلاميت و ولايت فقيه، هيچ موضوعي همچون اتحاد و انسجام اثربخش نيست.
امام جمعه ديواندره اضافه كرد: فراواني نقاط مشترك بين شيعه و سني جايي براي اختلاف ندارد و مسلمانان شيعه و سني با وحدت و يكپارچگي مي‌توانند بر دشمنان اسلام به خوبي غلبه كنند و به پيروزي دست يياببند.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها