عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

بخشي از اعتبارات فرهنگي در حوزه نرم‌افزار هزينه شود

بخشي از اعتبارات فرهنگي در حوزه نرم‌افزار هزينه شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:31 ب.ظ

استاندار ايلام:
بخشي از اعتبارات فرهنگي در حوزه نرم‌افزار هزينه شود

خبرگزاري فارس: استاندار ايلام در ديدار با معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: بخشي از اعتبارات فرهنگي بايد در حوزه نرم‌افزار هزينه شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، مجتبي اعلايي در ديدار با معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي اظهار داشت: نگاه نرم‌افزاري به حوزه كتاب مي‌تواند سرانه مطالعه را ارتقا دهد.
وي ادامه داد: نگاه نرم‌افزاري به حوزه كتاب در قالب طراحي يك طرح جامع مي‌تواند سرانه مطالعه در كشور را ارتقاء دهد.
اين مسئول اضافه كرد: در كنار فعاليت‌هاي وزارت ارشاد در حوزه ترويج فرهنگ كتابخواني، صدا و سيما و رسانه‌هاي جمعي و گروهي نيز مي‌توانند اثر گذار باشند.
اعلايي تصريح كرد: بايد با ساز و كارهاي لازم، بخشي از اعتبارات به حوزه‌هاي نرم‌افزاري سوق داده شود تا اصل هدف كه افزايش مطالعه است، محقق شود.
استاندار ايلام گفت: اگر در قالب برنامه‌اي از پايان دوره ابتدايي، بتوان دانش‌آموزان را به سمت خواندن كتاب راهنمايي كرد و نظام آموزشي ما به خوبي اين كار را طراحي كند، ترديدي نيست كه اين كار در پاره‌اي اوقات بهتر از ساخت كتابخانه خواهد بود.
وي با اشاره به اينكه در حوزه‌هاي فرهنگي معمولا جهت‌گيري‌ها به سمت كارهاي سخت‌افزاري است، ادامه داد: چتري كه از دوره‌هاي گذشته به روي فعاليت دستگاه‌ها سايه انداخته بيشتر در حوزه ايده‌هاي فرهنگي سخت‌افزاري‌ است.
اين مسئول با بيان اينكه دولت دهم از ابتدا تأكيد بر برنامه‌ريزي‌هاي نرم‌افزاري داشته اضافه كرد: تأكيدات ويژه رئيس جمهور بر برنامه‌هاي محتوايي و نرم‌افزاري است و رويكرد بر ساخت و ساز قرار ندارد.
اعلايي تصريح كرد: هدف اصلي بايد ترويج كتابخواني و فرهنگ مطالعه باشد چرا كه اين امر يك‌هزار و 400 سال است كه در مكتب ما ريشه دارد.
استاندار ايلام گفت: در استان‌هاي مختلف ظرافت‌هاي فرهنگي متنوعي وجود دارد و بايد در برپايي نمايشگاه‌ها به مهم توجه شود.
وي ادامه داد: اين نمايشگاه‌ها بايد بتوانند به نيازهاي فرهنگي استان‌ها پاسخ مثبت دهند و نبايد تكراري و همانند برگزار شوند.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها