عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

سوءاستفاده جدید آمریکا از فیس‌بوک و تویتر

سوءاستفاده جدید آمریکا از فیس‌بوک و تویتر
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:31 ب.ظ

 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی "راوستوری"، با گسترش شبکه‌های اجتماعی در اینترنت، سازمان‌های نظامی و امنیتی آمریکا نیز با بهره‌گیری از قابلیت‌های این سرویس‌ها به دنبال پیشبرد اهداف خود هستند.

بر اساس این گزارش، سازمان‌های اطلاعاتی، نظامی و امنیتی آمریکا اخیرا نرم‌افزاری را طراحی کرده‌اند که با ایجاد هویت‌های جعلی متعدد برای کاربران واحد، به آنها فرصت ایجاد موج در شبکه‌های اجتماعی را می‌دهد. به این ترتیب افکار عمومی در این شبکه‌های اجتماعی به سمتی که مقامات آمریکایی مدنظر دارند متمایل شده و منحرف می‌شود.

این نرم‌افزار که در این گزارش از آن به عنوان نرم‌افزار "مدیریت هویت" نام برده شده است، توسط نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا تدارک دیده شده و به سازمان‌های امنیتی امکان می‌دهد که لشکرهای مجازی در فضای سایبری ایجاد کنند.

این سوءاستفاده از آشکار از فضاهای مجازی و خالی کردن آنها از ارتباطات سالم و درست، به مرور زمان انحراف افکار عمومی و کج‌فهمی در خصوص وقایع جهانی را به دنبال می‌آورد. به طور مثال، دو شبکه اجتماعی موسوم به "فیس‌بوک" و "تویتر" که از معروف‌ترین شبکه‌های اجتماعی فعال در عرصه سایبری هستند و توانسته‌اند در جذب مخاطب تا حدودی موفق عمل کنند، به جولانگاهی برای فتنه‌گری‌های سایبری ایالات متحده آمریکا تبدیل شده‌اند.

اخیرا وزارت امور خارجه آمریکا صفحات فارسی و عربی خود در تویتر را افتتاح کرد تا از این طریق توان تاثیرگذاری خود بر افکار عمومی جوامع اسلامی را بیفزاید. سال گذشته و در جریان اغتشاشات پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران، وزارت خارجه آمریکا رسما از تویتر خواست تا دوره به روزرسانی سیستم‌های خود را به تعویق انداخته و اجازه دهد که اغتشاشگران به استفاده از تویتر ادامه دهند. این مطلب در سخنان هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا صراحتا مورد اشاره قرار گرفت.

اکنون، با توجه به نرم‌افزار افشا شده توسط راوستوری یکی از روش‌های فتنه‌انگیزی آمریکایی‌ها در ماجراهای موسوم به انقلاب مخملی بر همگان روشن شده است و بار دیگر توجه افکار عمومی به این نکته جلب می‌شود که شبکه‌های اجتماعی چندان هم اجتماعی نیستند، بلکه ابزار دست سیاست‌گذاران کاخ سفید هستند.

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها