عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رشد كنگان بايد متناسب با پيشرفت صنعت نفت باشد

رشد كنگان بايد متناسب با پيشرفت صنعت نفت باشد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:32 ب.ظ

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر:
رشد كنگان بايد متناسب با پيشرفت صنعت نفت باشد

خبرگزاري فارس: امام جمعه بوشهر گفت: رشد فرهنگي و عمراني كنگان بايد متناسب با پيشرفت صنعت نفت باشد.

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، آيت‌الله غلامعلي صفايي بوشهري عصر چهارشنبه در ديدار با امام جمعه و مسئولان شهرستان كنگان اظهار داشت: شهرستان كنگان از شهرستان‌هاي ولايت‌مدار و ارزشي است و همواره در مناسبت‌هاي مختلف شاهد حضور باشكوه مردم اين شهرستان هستيم.
وي با تاكيد بر فرهنگ اصيل و ارزشمند شهرستان كنگان افزود: در عرصه فرهنگ، كنگان جزو شهرستان‌هاي استراتژيك استان بوده و اين شهرستان در واقع تجلي فرهنگ اسلام و ايران است.
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر خاطرنشان كرد: شاهد تاسيسات عظيم نفت و گاز و پتروشيمي در شهرستان كنگان و منطقه عسلويه هستيم و در واقع اين شهرستان در زمينه انرژي در جهان مشهور است و در كنگان، رشد عمراني، شهري و فرهنگي بايد متوازن با پيشرفت صنعت نفت و گاز باشد و مسئولان بايد در تقويت فرهنگي اين شهرستان تلاش كنند.
صفايي بوشهري خطاب به مسئولان شهرستان كنگان تصريح كرد: يك كارگروه به منظور طراحي سند چشم‌انداز توسعه فرهنگي و اقتصادي كنگان تشكيل دهيد و از وزارت نفت در اين راستا استفاده كنيد.
وي ابراز داشت: شهرستان كنگان مي‌تواند پيشرفت بسيار زيادي داشته باشد و محيط و فيزيك كنگان كه محيط پيراموني صنعت نفت است را بايد با نگاه فراملي و بين‌المللي طراحي كنيد و انتظار داريم كه شاهد توسعه زيرساخت‌هاي شهرستان كنگان باشيم.
امام جمعه بوشهر با اشاره به برگزاري يادواره شهداي كنگان گفت: هر يادواره شهدا كه برگزار مي‌شود يك ‌بعد تجليلي دارد و يك بعد تعليمي و شما مسئولين روي بعد تعليمي كه بسيار مهم است كار كنيد، به طوري كه بعد از برگزاري مراسم عيناً ديده شود روي فرهنگ مردم و جوانان تأثيرگذار بوده و مكتب و مدرسه شهدا بين مردم ترويج پيدا كرده باشد.
فرماندار كنگان نيز با تقدير از امام جمعه بوشهر اظهار داشت: شهرستان كنگان از شهرستان‌هاي مهم استان است و در سفر سوم رئيس جمهوري نيز شاهد مصوبات خوبي براي توسعه شهرستان بوديم كه نشان دهنده توجه دولت به اين شهرستان است.
عباس تبركي افزود: همه مسئولان براي رشد و توسعه شهرستان كنگان هم‌قسم هستند و در شرايط كنوني از تمام پتانسيل موجود براي رشد و تعالي اين شهرستان بهره مي‌گيريم.
حجت‌الاسلام محمود محمودي امام جمعه كنان نيز در اين ديدار گزارشي از وضعيت شهرستان كنگان ارائه داد و از آيت‌الله صفايي بوشهري به دليل توجه به اين شهرستان تقدير كرد.
انتهاي پيام/ي20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها