عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ايجاد سخت‌افزارها مقدمه تلاش براي توسعه كتابخواني است

ايجاد سخت‌افزارها مقدمه تلاش براي توسعه كتابخواني است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:34 ب.ظ

مديركل كتابخانه‌هاي عمومي مازندران:
ايجاد سخت‌افزارها مقدمه تلاش براي توسعه كتابخواني است

خبرگزاري فارس: مديركل كتابخانه‌هاي عمومي مازندران گفت: ايجاد زيرساخت‌هاي سخت افزاري در حوزه كتابخانه‌هاي عمومي مقدمه تلاش براي گسترش مطالعه و كتابخواني است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بابل، محمد اسماعيل امام زاده در مراسم آغاز عمليات احداث كتابخانه عمومي در روستاي درويش خيل مرزن آباد بابل، عزم دولت براي ايجاد فضا و منابع مناسب كتابخانه‌اي را جدي و اعتقادي عنوان كرد و بيان داشت: توجه دولت دهم به مقوله فرهنگ به‌ويژه كتاب و كتابخانه‌هاي عمومي بر مبناي تحليل دقيق علمي و اعتقادي براي رسيدن به پيشرفت و عدالت و بصيرت انجام مي‌شود و اين حركت تا رفع مشكلات و تنگناها همچنان ادامه دارد.
امامزاده با اشاره به اينكه عموم مردم به ويژه خيران در جبران عقب‌ماندگي‌هاي حوزه مطالعه و كتاب مشاركت بيشتري داشته باشند، خاطرنشان كرد: ايجاد زيرساخت‌هاي سخت‌افزاري در حوزه كتابخانه‌هاي عمومي مقدمه تلاش براي گسترش مطالعه و كتابخواني است.
وي تصريح كرد: خانواده‌ها براي موفقيت فرزندان خود بايد از دوران كودكي به موضوع كتاب و عادت دادن كودك به مطالعه و كتابخواني با ممارست خود به اين امر اقدام كنند.
مديركل كتابخانه‌هاي عمومي مازندران با اشاره به اينكه خيران در حوزه كتابخواني و مطالعه مفيد در جامعه نقش مهمي ايفا مي‌كنند، از خانواده شهيد آقاجاني كه 320 مترمربع زمين براي احداث اين كتابخانه اهدا كردند تشكر كرد.
مديركل كتابخانه‌هاي عمومي مازندران با اعلام اينكه افزايش سرانه مطالعه مفيد و كتابخواني از مهم‌ترين محورهاي توسعه فرهنگي است، گفت: در حال حاضر پايين بودن سرانه فضاي كتابخانه‌اي و منابع در كتابخانه‌هاي عمومي كشور از رنج‌هايي است كه به ايران اسلامي رقابت با اغلب كشورهاي جهان را نمي‌دهد و رفع اين معضل در جريان دور سوم سفرها بايد مورد امعان نظر جدي قرار گيرد.
وي خاطرنشان كرد: بدون ايجاد زيرساخت و احداث كتابخانه‌هاي عمومي و تجهيز آنها به منابع مورد نياز جامعه جوان و دانشورز كشور، نمي‌توان انتظار تحول و توسعه فرهنگي را داشت.
مديركل كتابخانه‌هاي عمومي استان مازندران جايگاه اين استان فرهنگي را در سرانه فضاي كتابخانه‌اي بين 30 استان كشور، نوزدهم عنوان كرد و خواستار توجه جدي‌تر مسئولان به رفع اين معضل بزرگ شد.
محمود جعفرزاده مشاور مديركل كتابخانه‌هاي عمومي استان مازندران در امور خيران نيز در اين مراسم گفت: اين كتابخانه به مساحت 220 متر مربع توسط اهالي روستا و خيران منطقه ساخته و تجهيز مي‌شود.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها