عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تراكتورهاي بي‌كيفيت چيني وارد كشور شده‌اند

تراكتورهاي بي‌كيفيت چيني وارد كشور شده‌اند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:34 ب.ظ

با استفاده از تعرفه صفر واردات؛
تراكتورهاي بي‌كيفيت چيني وارد كشور شده‌اند

خبرگزاري فارس:‌ مديرعامل گروه تراكتورسازي ايران گفت: تراكتورهاي چيني با استفاده از تعرفه صفر واردات؛ با كيفيت پايين و بدون خدمات پس از فروش و نمايندگي‌هاي فروش قطعات يدكي وارد بازار داخلي مي شوند.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، ابوالفتح ابراهيمي در جريان رونمايي از محصولات جديد شركت تراكتورسازي تبريز اظهار داشت: تعرفه صفر واردات تراكتور ضمن وارد كردن لطمه به توليد موجب مي‌شود مصرف كننده نيز با مشكلات عديده‌اي در اين زمينه مواجه شود.
وي توليد تراكتورهاي سنگين با همكاري يك شركت آلماني را از برنامه‌هاي سال آينده اين شركت عنوان كرد و افزود: در مرحله نخست، مونتاژ و توليد بعضي از قسمت‌هاي اين محصولات در دستور كار تراكتورسازي ايران قرار گرفته و با توجه به نياز داخلي و خارجي به اين نوع محصول توليد و به بازارها عرضه مي‌شود.
وي كارآيي و قابليت اين تراكتورها را منحصربه فرد دانست و گفت: توان تراكتورهاي ياد شده بين 150 تا 180 اسب بخار است و در زمين‌هايي با مساحت و مزارعي كه داراي سختي زياد خاك هستند، كاربرد دارند.
ابراهيمي اضافه كرد: در حال حاضر نياز كشور به تراكتورهاي سنگين با توجه به ابعاد زياد زمين‌هاي كشاورزي 5 درصد است كه با توسعه تكنولوژي و كشاورزي، اجراي بهينه مكانيزاسيون بخش كشاورزي پيش‌بيني مي‌شود، اين رقم به 10 درصد برسد.

*رونمايي از تراكتور‌هاي با قابليت كاهش مصرف سوخت
مديرعامل گروه صنعتي تراكتورسازي ايران همچنين با اشاره به رونمايي از سري جديد تراكتور با قابليت كاهش مصرف اظهار داشت: در راستاي قانون هدفمندي يارانه‌ها، همزمان با آغاز توليد انبوه، سري جديد تراكتورهاي طراحي و توليد شده در گروه صنعتي تراكتورسازي ايران كه 10 تا 15 درصد در مصرف سوخت آن كاهش صورت گرفته، رونمايي مي‌شود.
مديرعامل گروه صنعتي تراكتورسازي ايران با اعلام اين خبر گفت: محصولاتITM475 و ITM485 و NEW285 در دو نوع تك و دو ديفرانسيل، با توان بالا و مصرف سوخت كمتر، توسط متخصصان شركت تراكتورسازي ايران طراحي و توليد شده كه با قابليت‌ها و ويژگي‌هاي منحصربه فرد در واحد فني و توسعه تراكتورسازي ايران طراحي و توليد شده‌اند.
ابراهيمي افزود: تكنولوژي پيشرفته و جديد اين محصولات ساخت همين واحد بوده و نمونه و مشابهي از اين محصولات وجود ندارد.
وي، توان اين دو محصول را 75 ، 82 و 85 اسب بخار و جزو تراكتورهاي متوسط عنوان كرد و گفت: براي طراحي اين محصولات يك سال زمان تحقيقاتي صرف شده است.
ابراهيمي در مورد هزينه‌هاي صرف شده براي اين نوآوري نيز اظهار داشت: 160 ميليارد ريال هزينه طراحي و توليد اين سري جديد بوده است.
مديرعامل گروه صنعتي تراكتورسازي ايران با اشاره به افزايش باك مخزن سوخت اين تراكتورها از 80 به 130ليتر گفت: ارگونومي بهتر پدال‌هاي ترمز و كلاچ اين نوع تراكتورها اين امكان را فراهم مي‌سازد كه ضمن فشار كمتر نتيجه بهتري از لحاظ كنترل تراكتور داشته باشد و ضمناً اهرم‌بندي پدال‌هاي كلاچ و ترمز ضمن سادگي از هزينه پايين‌تري برخوردار است.
وي، افزايش وزن و در نتيجه بهبود 25 درصدي كشش، ديجيتالي شدن سيستم‌هاي برقي و نشانگرها، دسترسي آسان به موتور و ساير اجزا براي سهولت تعمير و سرويس، سيستم خنك‎كاري با قابليت كار در بالاي50 درجه سانتيگراد، شير هيدروليك دوطرفه، موقعيت مناسب و ديد بهتر جلو راننده و . . . را از ديگر مزيت‌هاي محصول جديد ارائه شده دانست.
ابراهيمي با اشاره به اينكه نصب فرانت لودر بدون محدوديت همچنين مقاومت آكسل جلو براي تحمل فرانت لودر نصب شده نسبت به تراكتور قبلي در اين محصولات از مزيت‌هاست، اضافه كرد: نصب كابين با امكان آويز بودن پدا‌ل‌هاي ترمز و كلاچ امكان استفاده از يك كابين با سطح مسطح را روي تراكتورهايITM475,ITM485 فراهم مي‌سازد.
مديرعامل گروه صنعتي تراكتورسازي ايران هدف از طراحي و توليد اين محصول را افزايش راندمان مزارع اعلام كرد و گفت: با افزايش تكنولوژي، راندمان و كارآيي مزارع كشاورزي با استفاده از اين محصول50 درصد افزايش مي‌يابد.
وي اضافه كرد: در قيمت‌گذاري اين محصولات نيز توان خريد كشاورز ملاك قرار گرفته و بين160 تا170 ميليون ريال برآورد قيمت صورت گرفته است.
ابراهيمي ضمن تشريح برنامه توليدي اين محصولات گفت: پيش‌بيني مي‌شود محصولات يادشده كل توليدات تراكتورسازي را تحت تاثير قرار دهند و با توجه به ارزيابي صورت گرفته از نياز مشتريان و اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها، درخواست و استقبال به دليل امكان تعبيه شده و ويژگي‌هاي منحصر به فرد در آن قابل توجه باشد.
انتهاي پيام/ي10

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها