عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بودجه فرهنگي هرمزگان تصويب شد

بودجه فرهنگي هرمزگان تصويب شد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:35 ب.ظ

معاون استاندار هرمزگان:
بودجه فرهنگي هرمزگان تصويب شد

خبرگزاري فارس: معاون سياسي امنيتي استاندار هرمزگان از تصويب بودجه فرهنگي اين استان كه در دور سوم سفر منظور شده بود،‌ خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، گل‌محمد بامري عصر چهارشنبه در كارگروه اجتماعي هرمزگان با بيان اينكه آمار اعلامي طلاق استان در سال‌جاري بيانگر وضعيت نامطلوب است، اظهار داشت: رشد يك باره طلاق در استاني همانند هرمزگان كه در جنوب كشور است، مطمئنا نامطلوب است چرا كه آئين و فرهنگ استان‌هاي جنوبي در برابر طلاق بسيار حساس است.
وي در ادامه افزود: مناطق قومي، مذهبي و سنتي را نبايد در ارزيابي‌ها و قياس‌ها با مناطقي كه داراي جوامع مدرن است در اموري مانند ازدواج يكسان ديد.
معاون سياسي امنيتي استاندار هرمزگان در ادامه با بيان اينكه نشست‌ها و كارگروه‌ها بايد نتيجه داشته باشد، اضافه كرد: صدا و سيما،‌ مطبوعات و نشريات، بهترين عواملي هستند كه مي‌توانند در امر ازدواج پايدار در جامعه اطلاع‌رساني كند.
بامري تاكيد كرد: آموزش‌هاي دانشجويي و توجه به برگزاري ازدواج‌هاي گروهي نيز بايد در راستاي فرهنگ سازي مدنظر مسئولان باشد.
وي در ادامه با بيان اينكه مبحث ازدواج اتباع خارجه قوانين خاص خود را دارد، بيان داشت: بايد به جامعه اطلاع‌رساني شود كه اگر كسي خواهان ازدواج با اتباع خارجه است مي‌تواند به طور قانوني ازدواج كند و حتي در صورت برخورداري تبعه خارجي از كارت امور اتباع زوجين مي‌توانند از مزايا و تسهيلات نيز استفاده كنند.
بامري در ادامه با اشاره به سفرهاي اخير خود به تهران كه با هدف پيگيري بودجه فرهنگي استان، انجام شده، افزود: بودجه فرهنگي استان تصويب و اميد است اين بودجه صرفا در راستاي امور فرهنگي هزينه شود.
معاون سياسي امنيتي استاندار هرمزگان ادامه داد: بودجه فرهنگي در بين ادارات مختلف پخش شده كه اين امر بعضا مي‌تواند در بخش‌هاي ديگر به غير از بخش فرهنگي بودجه مربوطه به مصرف برسد.
بامري ادامه داد: برگزاري جلسات در هرمزگان بيش از حد است و اين امر شايد به دليل اين است كه بسياري از جلسات وزارتخانه‌ها در اين فصل در هرمزگان برگزار مي‌شود و انتظار مي‌رود مديران مختلف نبايد در تمام آنها حضور يابند.
انتهاي پيام/ي20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها