عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

جشنواره فرهنگي هنري پرنيان عصمت آغاز به كار كرد

جشنواره فرهنگي هنري پرنيان عصمت آغاز به كار كرد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:35 ب.ظ

در اهواز؛
جشنواره فرهنگي هنري پرنيان عصمت آغاز به كار كرد

خبرگزاري فارس: دومين جشنواره فرهنگي حجاب و عفاف خوزستان موسوم به پرنيان عصمت در اهواز آغاز به كار كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اهواز مديركل اموربانوان و خانواده استانداري خوزستان در آيين افتتاح دومين جشنواره پرنيان عصمت، با اشاره به اينكه اين جشنواره به صورت همزمان در شهرهاي اهواز، انديمشك و شوشتر اجرا مي‌شود، گفت: جشنواره پرنيان عصمت ارائه دهنده البسه و پوشش‌هاي اسلامي براي زنان، تا 10 اسفند ماه روزانه از 15 و 30 دقيقه تا 21 داير است.
مريم حيدريان مصوبات فرهنگي دور سوم سفرهاي هيئت دولت به استان را يادآور شد و افزود: بر اساس اين مصوبات طرحي با نام طرح حجاب و عفاف تدوين مصوب شد و اين جشنواره فرهنگي هنري نيز در همين راستا پس از تصويب در كارگروه زنان استان به منظور معرفي انواع حجاب اسلامي و زيبايي‌هاي آن برگزار شد.
به گفته وي، در حاشيه نمايشگاه پوشش‌هاي اسلامي، آموزه‌هاي مكتب اسلام در قالب فعاليت‌هاي آموزشي و مشاوره‌اي و نشست‌هايي براي قشرجوان و خانواده‌ها به ويژه بانوان ارائه مي‌شود.
حيدريان با بيان اينكه با رعايت حجاب علاوه بر زنان، امنيت مردان نيز در جامعه تامين مي‌شود، اظهار داشت: در سال‌هاي اخير موضوع حجاب و پوشش زنان با حساسيت اجتماعي بالا مورد توجه انديشمندان و متوليان فرهنگ در جوامع اسلامي بوده است.
وي افزود: ساختارهاي فرهنگي اجتماعي و اصول اخلاقي جوامع مدرن، همچنين گستردگي و پيچيدگي ارتباطات، نشان مي‌دهد حجاب و پوشش زنان در دنيا به يك مسئله سياسي تبديل شده و با منافع نظام‌هاي سرمايه‌داري گره خورده است.
حيدريان ادامه داد: علاوه بر اين مسائل، ارتباط مستقيم حجاب با هويت و شخصيت فردي، متوليان امر را وادار مي‌كند در مواجهه با موضوعي به نام بدحجابي به ويژه در جوانان با حساسيت برخورد و حركت‌هايي را سازماندهي كنند.
وي تصريح كرد: وقتي با توسعه فرهنگ حجاب، امنيت اجتماعي و آرامش رواني افزايش مي‌يابد و كاركردهاي جنسي خانواده ايمن و به دور از آسيب مي‌شود، وظيفه متوليان فرهنگ جامعه براي توسعه فرهنگ حجاب سنگين‌تر مي‌شود و لازم است با دقت نظر خاصي آن را مدنظر قرار دهند.
مشاور استاندار خوزستان در امور زنان و خانواده، اظهار داشت: از يك منظر ديگر ضعف ترسيم آرمان‌ها براي جوانان، زمينه‌هاي طبيعي ميل به خودنمايي در اين قشر به ويژه در دختران و كاهش نظارت خانواده‌ها همچنين دفاع‌هاي غلط از حجاب معضلي به نام بدحجابي را تبديل به موضوعي جدي مي‌كند كه بايد به سرعت راهكارهايي براي آن ارائه شود.
وي رسالت فرهنگي مسئولان استان و كشور را در تدوين برنامه‌هاي جذاب و مناسب فطرت پاك جوانان و هادي آنها به سمت رعايت حجاب و رعايت پوشش سنگين‌تر دانست.
حيدريان همچنين معرفي 500 نفر از دختران پيشرو در حجاب با عنوان طلايه‌داران نجابت را از برجستگي‌هاي اين جشنواره عنوان كرد.
انتهاي پيام/صا10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها