عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

کشتار معترضان عرب با تسلیحات انگلیسی

کشتار معترضان عرب با تسلیحات انگلیسی
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:37 ب.ظ

 روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در شماره اخیر خود اذعان کرد که پلیس بحرین توسط نیروهای انگلیسی آموزش دیده و سلاح‌های به کار گرفته شده علیه تظاهرکنندگان بحرینی نیز انگلیسی است.

ایندیپندنت همچنین تاکید کرد که روابط گسترده‌ای بین بریتانیا و برخی رژیم‌های دیکتاتوری خاورمیانه از جمله لیبی، بحرین و عربستان سعودی وجود دارد و طی دو سال گذشته نیروهای پلیس بریتانیا آموزش نیروهای امنیتی کشورهای مزبور را بر عهده داشته‌اند.

ایندیپندنت تصریح کرده است: انگلیس باید می‌دانست که عاقبت حمایت از رژیم‌های سرکویگر و مستبد چیزی جز پشیمانی نیست. دولت کنونی انگلیس نیز به برخی از همین کشورهای عربی که به سرکوب معترضین پرداخته و صدها نفر را کشته و هزاران نفر را مجروح کرده‌اند، سلاح فروخته است. 

دولت جدید بریتانیا مجوز فروش سلاح به بحرین و سایر کشورهای خاورمیانه را صادر کرده و گازهای اشک‌آور و تسلیحات ضدشورش در اختیار بحرین و لیبی قرار داده است. این دولت همچنین اقدام به فروش بالگرد به الجزایر و نفربر زرهی به عربستان سعودی کرده است.

این نشریه انگلیسی همچنین تصریح کرد که مقامات انگلیسی با علم به سرکوب معترضان بحرینی که دست به فروش سلاح به این کشور زده است.

شایان ذکر است، نخست‌وزیر بریتانیا در حال حاضر در منطقه به سر برده و پس از دیدار از مصر مشغول دیدار از کویت است. وی در سخنرانی‌های خود در منطقه از حمایت از دیکتاتورها ابراز پشیمانی کرده بود.

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها