عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دستاوردهاي تحقيقاتي و پژوهشي حوزه تبيين شود

دستاوردهاي تحقيقاتي و پژوهشي حوزه تبيين شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:37 ب.ظ

آيت‌الله مقتدايي:
دستاوردهاي تحقيقاتي و پژوهشي حوزه تبيين شود

خبرگزاري فارس: مدير حوزه‌هاي علميه سراسر كشور گفت: حوزه در عرصه توليد علم گام‌هاي خوبي برداشته است و خروجي‌هاي تحقيقاتي و پژوهشي حوزه بايد به خارج از حوزه نيز عرضه شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، آيت‌الله مرتضي مقتدايي چهارشنبه شب در همايش ملي نوانديشي ديني كه در سالن همايش‌هاي دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم برگزار شد با بيان اينكه امروز ما در زمان حساسي قرار گرفته‌ايم، اظهار داشت: امروز اين نياز احساس مي‌شود كه در امور ديني فكري نو و كارآمد وجود داشته باشد.
وي ضمن مثبت ارزيابي كردن برگزاري همايش نوانديشي ديني‌ خاطرنشان كرد: در جهان گرايش به نوآوري بسيار زياد است و ما اين را در انواع مختلف علوم مشاهده مي‌كنيم و امروز ما شاهد اكتشافات و خلاقيت‌هاي نويني در علوم هستيم.
مدير حوزه‌هاي علميه سراسر كشور با بيان اينكه حوزه علميه قم با وجود مراكز پژوهشي و تحقيقاتي متعدد، گا‌م‌هاي خوبي در عرصه توليد علم در سطح بالا برداشته است، بيان داشت: رهبر معظم انقلاب نيز در سفر پرخير و بركت خود به قم يك نيمروز از وقت گرانبهاي خود را صرف بازديد از نمايشگاه دستاوردهاي مراكز پژوهشي و تحقيقاتي حوزه كردند و ابراز رضايتمندي خود را اعلام كردند.
وي با بيان اينكه ما به اين مراكز پيشنهاد داديم كه براي جلوگيري از موازي‌كاري با يكديگر تعامل داشته باشند، تصريح كرد: البته ما بايد روي نوآوري كنترل داشته باشيم تا به سمت افراط و تفريط نرود، نوآوري در اجتهاد خوب است ولي بايد در چارچوب موازين صورت گيرد.
‌مقتدايي ادامه داد: ما برخي زمان‌ها اجتهاداتي داريم كه پايه علمي ندارند و يا بر اساس موازيني مترود فتوايي اعلام شده است، ما در حوزه علميه گام‌هاي خوبي دراين راستا برداشته‌ايم كه اگر به خارج از حوزه منتقل شود يكي از فايده‌هاي آن اين است كه دانشگاهيان متوجه مي‌شوند چه ظرفيت عظيمي در حوزه علميه وجود دارد.
وي گفت: در همين كشورمان ايران بودجه‌هاي بسياري براي امر پژوهش و تحقيق اختصاص مي‌يابد كه به حوزه علميه تعلق نمي‌گيرد و اين به آن دليل است كه ما خروجي‌هاي علمي و پژوهشي خود را عرضه نكرده‌ايم.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها