عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كميته امداد همدان در جمع‌آوري كمك‌هاي مردمي رتبه دوم را دارد

كميته امداد همدان در جمع‌آوري كمك‌هاي مردمي رتبه دوم را دارد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:37 ب.ظ

امسال؛
كميته امداد همدان در جمع‌آوري كمك‌هاي مردمي رتبه دوم را دارد

خبرگزاري فارس: مديركل كميته امداد امام خميني (ره) همدان گفت: امسال كميته امداد استان همدان در جمع‌آوري كمك‌هاي مردمي رتبه دوم كشور را دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از همدان، مهدي فضلي در همايش تجليل از خيرين، نيكوكاران و حاميان ايتام در استان همدان اظهار داشت: كارهايي كه توسط انسان‌ها انجام مي‌شود برخي با ماندگاري كم و برخي با ماندگاري زياد است كه كارهاي شهداي انقلاب و ايثارگران از كارهاي ماندگار شد كه نشر انقلاب را به دنبال داشت.
وي ادامه داد: كميته امداد از كارهاي ماندگار ديگري بود كه يادگاري نزد ماست به طوري كه شكل‌گيري كميته امداد با انقلاب 22 روز فاصله داشته كه به نام امام ارائه خدمات مي كند.
مديركل كميته امداد استان همدان با بيان اينكه در سال 89، بيش از 3 هزار و 200 كار عمراني صورت گرفته است، بيان داشت: در استان همدان 54 هزار خانوار نيازمند و بي‌سرپرست وجود دارد كه 100 هزار نفر را شامل مي‌شود كه خدمات آنها پرداخت مستمري، تأمين جهيزيه، خدمات بهداشتي، درماني و عمراني را مشامل ي‌شود.
وي با اشاره به اينكه مسائل فرهنگي از راهبردهاي اساسي كميته امداد است، افزود: كار فرهنگي يك اصل در كميته امداد است به طوري كه در بين نهادهاي فرهنگي بالاترين جايگاه را به خود اختصاص داده است.
فضلي خاطرنشان كرد: كميته امداد امام(ره) به 18 هزار دانش‌آموز و دانشجو خدمات ارائه مي‌دهد و در اوقات فراغت، خودكفايي و اشتغال نيز ارائه خدمات كرده است.
وي اذعان داشت: كميته امداد از 30 هزار شغل كه سهم استان همدان بود 3 هزار و 88 شغل را متعهد شده بود كه 100 درصد آن را پوشش داده است.
مديركل كميته امداد استان همدان تصريح كرد: در بخش كمك‌هاي مردمي امسال قريب به 13 ميليارد تومان از استان همدان داشتيم و هر ماه بيش از يك ميليارد و 100 ميليون تومان از كمك‌هاي مردمي كه يك بخش آن صدقات است بهره‌مند مي‌شويم.
وي تصريح كرد: در سال 88، 2 ميليارد و 200 ميليون تومان و در سال جاري حدود 3 ميليارد و 100 ميليون تومان زكات جمع شده است.
فضلي بيان داشت: در سال 89 در جمع‌آوري كمك‌هاي مردمي استان همدان رتبه دوم كشوري و در بخش جمع‌آوري زكات نيز همدان رتبه چهارم كشور را دارد.
وي در پايان گفت: با توجه به اينكه 14 تا 19 اسفند جشن نيكوكاري را همزمان با سراسر كشور شاهد هستيم و مردم نيز بايد كمك‌هاي مردمي به نيازمندان را در آستانه سال نو مد نظر قرار دهند.
انتهاي پيام/خ10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها