عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

حجاب ويژگي زنان آزاده است

حجاب ويژگي زنان آزاده است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:38 ب.ظ

معاون استاندار خوزستان:
حجاب ويژگي زنان آزاده است

خبرگزاري فارس: معاون سياسي اجتماعي استاندار خوزستان، حجاب را ويژگي زنان آزاده عنوان كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اهواز سيدمحمدعلي پورموسوي در آيين افتتاح دومين جشنواره فرهنگي هنري پرنيان عصمت با موضوع حجاب و عفاف، گفت: بارها گفته شده كه حجاب مصونيت است؛ اين در حاليست كه مي‌بينيم حجاب در حال حاضر سياسي شده و شبكه‌هاي مختلف رسانه‌اي توپخانه‌اي جنگ نرم روي آن كار مي‌كنند.
وي تاكيد كرد: حجاب به زن ويژگي اعطا مي‌كند كه از چشم ودل‌هاي ناپاك مصون بماند، در عين حال ارزش‌ها و قيمت زن را بالا مي‌برد.
پورموسوي با اشاره به فتاوي بعضي فقهاي صدر اسلام، اظهار داشت: بر اساس اين فتاوي حجاب مخصوص زنان آزاده است و كنيزان مجبور به داشتن حجاب نيستند، كه اين مسئله نشان مي‌دهد حجاب علاوه بر بالابردن ارزش‌هاي زنان، ويژگي زنان آزاده است.
وي حجاب را نشانه انسانيت دانست و افزود: با ارائه الگوي حجاب انسان‌ها همرديف يكديگر قرار مي‌گيرند و فردي كه بخواهد در اوج انسانيت، پايدار بماند بايد حجاب را ارج نهد.
رئيس كارگروه زنان و خانواده استان، همچنين حجاب را معروف در مقابل منكر، كمال در مقابل نقص و زيبايي در مقابل قبح توصيف كرد و اظهار داشت:حجاب نوعي مصونيت در مقابل شيطان و شر و ويژگي است كه شان اجتماعي زنان را بالا مي‌برد.
وي تصريح كرد: حجاب يك نشانه و علم است؛ يك شعار كه رعايت آن بر انسان‌ها و مومنان واجب و برماست اين شعار را پاس بداريم.
به گفته وي، حجاب نشانه تحركات خدايي است، به همين دليل در دنيا مورد هجوم قرار مي‌گيرد و بايد با بكارگيري روش‌هاي جديد آن را حفظ كرد.
پورموسوي در ادامه برگزاري جشنواره پرنيان عصمت را در راستاي به وجود آوردن فضا و كار جديد در رابطه با موضوع حجاب و متناسب با شان استان فرهنگي خوزستان عنوان كرد و افزود: در اين جشنواره سعي شده علاوه بر كار نمايشگاهي و ارائه مدل‌ها، با برگزاري ميزگرد و سخنراني كار انديشه‌اي و معرفتي نيز انجام شود.
وي ادامه داد: در برگزاري نمايشگاه مجموعه‌اي از صنوف توليدي و توزيعي شركت دارند و در صورت موفقيت توسعه مي‌يابد.
دومين جشنواره فرهنگي هنري پرنيان عصمت با موضوع نگاهي نو به آرمان حجاب و عفاف از 4 تا 10اسفند ماه در اهواز برگزار مي‌شود. محل برگزاري اين جشنواره همه روزه از ساعت 15 و 30 دقيقه تا 21 در مجموعه ورزشي 13 آبان در منطقه امانيه است.
در اين جشنواره ارائه و فروش مدل‌هاي اسلامي لباس بانوان و دختران، نمايشگاه فرهنگي و هنري، سلسله نشست‌هاي «با پرنيان» با عناوين عفاف و كاركردهاي تربيتي در حوزه خانواده و حجاب و آرامش همچنين كارگاه‌هاي آموزشي با عناوين دختران و زيبايي و مادران نيك، دختران نيكو تشكيل مي‌شود.
اداره كل امور بانوان و استانداري خوزستان، اداره كل امور اجتماعي استانداير خوزستان و اداره كل بازرگاني خوزستان برگزار كننده اين جشنواره هستند.
انتهاي پيام/خ10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها