عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ستارگان علم در فضاي تربيت حكيمانه بدون غرور جاودانه مي‌مانند

ستارگان علم در فضاي تربيت حكيمانه بدون غرور جاودانه مي‌مانند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:39 ب.ظ

مديركل آموزش و پرورش استان اصفهان:
ستارگان علم در فضاي تربيت حكيمانه بدون غرور جاودانه مي‌مانند

خبرگزاري فارس: مديركل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: ستارگان آسمان علم در فضاي تربيت حكيمانه بدون غرور جاودانه مي‌مانند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، سيدمجيد عامليان در جمع دانش‌آموزان نخبه استان اصفهان با بيان اينكه علم بهترين راهبر براي رسيدن به معرفت است، اظهار داشت: علمي كه معرفت و شناخت انسان را زياد و نقاط ضعف و قوت را به انسان بشناساند، همان علم جاودانه و مورد سفارش پيامبر (ص) است.
وي افزود: به طور فطري انسان طلب برطرف كردن نياز است و انساني كه پيرامون خود نيازها را شناخت با انگيزه‌اي بيشتر براي برطرف كردن اين نياز تلاش مي‌كند.
مديركل آموزش و پرورش استان اصفهان با بيان اينكه عزم و اراده در انسان ايجاد انگيزه مي‌كند، تصريح كرد: انگيزه بايد با تفكر و انديشه همراه باشد چرا كه از اين طريق مي‌توان با كوتاه‌ترين راه به رفع نيازها رسيد.
وي ادامه داد: جامعه امروز از جوانان انتظار شاهكار و نخبگي در علم را داشته و منتظر اتفاقات و جهش‌هاي بزرگ در بخش علم و دين كه قابل عرضه در عرصه‌هاي جهاني باشد، است.
عامليان خطاب به دانش‌آموزان نخبه استان با تاكيد به اينكه موفقيت‌ها به نتيجه نمي‌رسد مگر با عنايت خداوند و حمايت خانواده، اضافه كرد: كسب مقام و رتبه نبايد موجب غرور در زندگي شود.
وي به طاقت فرسا بودن مسير علم اشاره كرد و افزود: در مقابل مشكلات هيچ وقت نبايد مايوس شد و هر شكستي مي‌تواند براي پيمودن و برخاستن شما ستارگان زمينه‌هاي پيشرفت را فراهم كند.
مديركل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان كرد: علمي كه با حكمت همراه نشده باشد ايجاد غرور مي‌كند و غرور تباهي به همراه دارد.
وي بيان داشت: رهبراني همچون امام خميني (ره) و نيز مقام معظم رهبري نمونه هدايت‌گران نخبه‌اي هستند كه بدون غرور و بدون واسطه به سمت علم همراه با حكمت قدم برداشته و در فضاي تربيت حكيمانه جاودانه شدند.
عامليان ضمن تعبيري از فرمايش مقام معظم رهبري گفت: جوانان ايراني هم استعداد و هم زمينه فراگيري تعليم و تربيت را دارند و فقط لازم است كه مسئولان امكانات را براي آنها مهيا و آنها را پرورش و هدايت كنند.
وي خطاب به مسئولان و مديران آموزش و پرورش اظهار داشت: امكانات را براي جوانان به نحوي فراهم كنيد كه مجبور نشوند براي شكوفا شدن استعدادها به خارج كشور بروند.
مديركل آموزش و پرورش استان اصفهان با تاكيد بر اينكه بايد در كشور از استعدادهاي جوانان در حد امكان بهره برداري كرد، بيان داشت: وجود اين همه دانش‌آموز نخبه موهبتي است كه خداوند نصيب كشور ايران كرده و رضايت خداوند در به‌كارگيري اين سرمايه است كه به كشور اسلامي تعلق دارد.
انتهاي پيام/صا10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها