عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نيروي انتظامي ركن اصلي امنيت در جامعه است

نيروي انتظامي ركن اصلي امنيت در جامعه است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:40 ب.ظ

فرماندار آستارا:
نيروي انتظامي ركن اصلي امنيت در جامعه است

خبرگزاري فارس: فرماندار آستارا گفت: نيروي انتظامي ركن اصلي امنيت، آرامش و سلامت در جامعه است.

به گزارش خبرگزاري فارس از آستارا، كيوان اسدپور در جمع فرماندهان انتظامي اين شهرستان اظهار داشت: ضريب امنيت در شهرستان مرزنشين آستارا به دليل نياز به ايجاد اطمينان به سرمايه‌گذاري و فعاليت‌هاي اقتصادي بايد بيشتر باشد و با اقدام‌هاي ضربتي و مديريت متمركز، سنجيده و هدفمند افزايش يابد.
وي با بيان اينكه خدمات دولت در آستارا بي‌سابقه و ماندگار است، افزود: دولت نگاه ويژه‌اي به آستارا و مردم مرزنشين آن دارد و با تلاش مديران گيلان خدمات دولت جامه عمل پوشيده است.
اسدپور نيروي انتظامي را ركن اصلي امنيت، آرامش و سلامت در جامعه دانست و تصريح كرد: مردم پليس را از خود مي‌دانند و ناجا در اين زمينه از درصد موفقيت بالايي برخوردار است.
فرماندار آستارا برقراري امنيت مطلوب و پايدار را يكي از وظايف محوله به نيروي انتظامي عنوان كرد و گفت: نيروي انتظامي مظهر اقتدار ملي و امين مردم است.
وي هرگونه توسعه اقتصادي، فرهنگي و سياسي كشور را در سايه برقراري امنيت امكانپذير خواند و خاطرنشان كرد: فرهنگ و همكاري مردم نقش نخست را در تامين امنيت جامعه دارد و نيروي انتظامي سياست‌هاي خود را در ايمن‌سازي جامعه بر اين محور استوار كرده است.
اسدپور با تاكيد بر تقويت سيستم‌هاي نرم‌افزاري و پشتيباني نيروي انتظامي در آستارا، بيان داشت: با توجه به مرزي بودن آستارا و جمعيت شناور گردشگر داخلي و خارجي بايد تامين امنيت در اين شهرستان به صورت ويژه و همراه با امكانات و تجهيزات لازم باشد.
امام جمعه آستارا نيز در اين جلسه گسترش پايه‌هاي اعتماد عمومي به حاكميت را در گرو افزايش اعتماد مردم به پليس بيان كرد و گفت: تعامل شبانه روزي نيروي انتظامي در اين شهرستان مهم مرزي قابل تقدير است.
حجت‌الاسلام والمسملين علي‌اكبر اكرمي با اشاره به امنيت پايدار در آستارا، افزود: انتظار مردم آستارا از نيروي انتظامي در كنار حفظ امنيت، تامين امنيت اخلاقي شهرستان به واسطه حضور گردشگران خارجي و زنان آذري ورودي به كشور است.
وي خواستار افزايش كاركنان ناجا و تقويت گشت‌هاي خودرويي در آستارا شد و تصريح كرد: ايجاد پاسگاه ايست و بازرسي مانند پاسگاه قلعه در محور آستارا به اردبيل در نقطه ورودي به شهرستان به طرف گيلان ضروري است.
آستارا در شمال گيلان و جوار جمهوري آذربايجان قرار دارد و مرز زميني آن فعال‌ترين مرز شمال كشور محسوب شده و هر سال حدود 1.5 ميليون تن بار ترانزيتي در دو طرف آن جابه‌جا مي‌شود.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها