عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تکلیف پرداخت غرامت روسیه به ایران چه شد؟ روسیه: به جای ایران به ونزوئلا اس-۳۰۰ می دهیم

تکلیف پرداخت غرامت روسیه به ایران چه شد؟ روسیه: به جای ایران به ونزوئلا اس-۳۰۰ می دهیم
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:41 ب.ظ

  به نقل از ریانووستی، دولت روسیه اعلام کرده است که سامانه اس-۳۰۰ را به دلیل اعمال دور جدید تحریم ها علیه ایران، به این کشور نفروخته است.

ریانووستی همچنین گزارش داد: هوگو چاوز در سفر اخیر خود به روسیه اعلام کرده است که کشورش آمادگی دارد تا برای ایجاد یک سیستم دفاع هوایی چند لایه، تسلیحات لازم را از روسیه خریداری کند.

روسیه همچنین اعلام کرده است که ونزوئلا باید بخشی از این پول خرید اس-۳۰۰ را به صورت نقدی پرداخت کند.

ریانووستی در ادامه گزارش خود با اشاره به اینکه ونزوئلا یکی از بزرگترین خریداران تسلیحات از کشور روسیه است، نوشت: البته تحویل سامانه اس-۳۰۰ به ونزوئلا به تأخیر افتاده است، اما این قرار داد همچنان به پیش خواهد رفت.

دولت روسیه قرار بود چندی قبل نیز، همین سامانه را به کشور ایران تحویل دهد که البته بعدها به بهانه اعمال تحریم های جدید علیه ایران، از این کار سر باز زد.

این در حالی بود که روسیه در قرار داد فروش اس-۳۰۰ به ایران مقید شده بود در صورت عدم تحویل این سامانه؛ به ایران غرامت بپردازد و این مسئله حتی در رسانه هایی مثل راشا تودی نیز منعکس شد.

البته کشورمان چندی بعد از سامانه هایی شبیه اس-۳۰۰ رونمایی کرد که با تعجب دولت روسیه و سایر کشورهای دارنده این قبیل فناوری ها مواجه شد اما تاکنون خبری از اینکه روسیه به تعهد خود برای پرداخت غرامت به ایران عمل کرده است یا خیر، در دست نیست.

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها