عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بوشهر صاحب ديتاسنتر مي‌شود

بوشهر صاحب ديتاسنتر مي‌شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:41 ب.ظ

مدير كل پست استان بوشهر:
بوشهر صاحب ديتاسنتر مي‌شود

خبرگزاري فارس: مديركل پست استان بوشهر گفت: به منظور تسريع و تسهيل در انتقال اطلاعات و ارائه خدمات الكترونيك به ادارات، راه‌اندازي يك ديتاسنتر قوي در دستور كار قرار دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اهرم، عبدالرحمن برزگرزاده چهارشنبه شب در نشست با فرماندار تنگستان اظهار داشت: استان بوشهر از استان‌هاي برتر در عرصه ارائه خدمات پستي و ارتباطي است و در يك سال گذشته بوشهر در سه بخش پست، پست بانك و مخابرات در كشور برگزيده شده است.
وي افزود: اين امر سبب شده است برخي از خدمات نوين الكترونيكي كشور از استان بوشهر آغاز شود.
برزگرزاده خاطرنشان كرد: شركت پست، توانايي ارائه 620 خدمت به مردم و سازمان‌ها را دارد كه تاكنون 20 خدمت در سطح استان ارائه شده است.
وي راه اندازي دفاتر خدمات ارتباطي را گامي براي تحقق دولت الكترونيك دانست و بيان داشت: تاكنون 86 دفتر خدمات ارتباطي شهري و 214 دفتر خدمات ارتباطي روستايي در سطح استان راه اندازي شده است كه از اين تعداد، سه دفتر خدمات شهري و 41 دفتر خدمات روستايي در سطح شهرستان تنگستان بوده است.
مديركل پست استان بوشهر افزود: تلاش مي‌شود با گسترش دفاتر خدمات ارتباطي در روستاها، هزينه و زمان ارائه خدمات پستي و ارتباطي نسبت به شهرها كاهش يابد و زمينه براي دسترسي به اين امور خدماتي در همه نقاط استان فراهم شود.
وي ادامه داد: در حال حاضر نيز با همكاري دفتر برنامه ريزي استانداري بوشهر، به منظور تسريع و تسهيل در انتقال اطلاعات و ارائه خدمات الكترونيك به ادارات، راه اندازي يك ديتا سنتر قوي در دستوركار قرار دارد.
برزگرزاده همچنين از ارائه دفترچه‌هاي خدمات درماني در روستاها ظرف مدت حداكثر 48 ساعت خبر داد و گفت: با رايزني‌هاي انجام شده براي صدور دفترچه در دفاتر خدمات ارتباطي، اين زمان در آينده به دو ساعت كاهش مي‌يابد.
وي در بخشي از سخنان خود به جايگاه بخش خصوصي در ارائه خدمات پستي اشاره كرد و عنوان داشت: با اتخاذ سياست‌هاي دولت مبني بر حضور بخش خصوصي طبق اصل 44 قانون اساسي، برخي از فعاليت‌هاي خدماتي شركت پست نيز به بخش خصوصي واگذار شده است.
برزگرزاده اضافه كرد: اين امر هرچند سبب كاهش نيروي انساني رسمي شركت پست شده است، اما با راه اندازي دفاتر خدمات پستي شهري و روستايي، حجم فعاليت‌هاي خدمات پستي و ارتباطي رشد چشمگيري يافته است.
انتهاي پيام/ي20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها