عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پوشاك سنتي هرمزگان قابليت جهاني شدن دارد

پوشاك سنتي هرمزگان قابليت جهاني شدن دارد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:41 ب.ظ

معاون استاندار هرمزگان:
پوشاك سنتي هرمزگان قابليت جهاني شدن دارد

خبرگزاري فارس: معاون سياسي امنيتي استاندار هرمزگان گفت: مي‌توان با تمركز و كار بر روي پوشاك سنتي هرمزگان، نه تنها آن را به جهانيان معرفي كرد، بلكه اين پوشاك را به عنوان يك مد به دنيا نيز عرضه كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، گل‌محمد بامري شامگاه چهارشنبه در حاشيه بازديد از نمايشگاه پوشاك و زيورآلات سنتي هرمزگان در جمع خبرنگاران با اشاره به اهميت بخش فرهنگي اظهار داشت: بر اين عقيده هستيم كه مسائل فرهنگي مي‌تواند بسترساز مسائل امنيتي باشد به نحوي كه فرهنگ خوب امنيت مطلوب و پايدار را در پيش دارد و فرهنگ بد نيز بالعكس.
وي افزود: مطمئنا اگر به مسائل فرهنگي توجه شود در مسائل امنيتي نيز مشكلات كمتر خواهد بود.
به گفته معاون سياسي امنيتي استاندار هرمزگان، فرهنگ، آئين و سنن هر منطقه جزو جدا نشدني مردمان آن منطقه است.
بامري ابراز داشت: در اين راستا است كه بايد تلاش براي معرفي و پاسداري از المان‌هاي فرهنگي هر جامعه از اولويت‌ها قرار گيرد.
اين مسئول در بخش ديگري از سخنان خود يادآور شد: در حال حاضر در دنيا هزينه‌هاي بالايي در راستاي ترويج لباس‌هاي جديد مدرن و اعمال آن به ديگر كشورها مي‌شود.
وي افزود: اين امر در حالي صورت مي‌گيرد كه بسياري از كشورهاي غربي از غناي آن چناني در بخش پوشاك برخوردار نيستند و از همين رو هزينه‌هاي چندين برابري براي تبليغ پوشاك دامن آنها را مي‌گيرد.
بامري ابراز داشت: اما با نگاهي كوتاه به منطقه‌اي همانند هرمزگان در مي‌يابيم كه اين استان تنها در بخش پوشاك سنتي داراي چنان غنا و تنوعي است كه مي‌توان با تمركز توجهات به اين بخش نه تنها پوشاك هرمزگاني را در كشور بلكه در دنيا معرفي و آن را ترويج كرد.
وي همچنين ضمن تقدير از دست‌اندركاران راه‌اندازي نمايشگاه پوشاك و زيورآلات سنتي هرمزگان اظهار اميدواري كرد هنرمندان هرمزگاني در بخش لباس طي سال‌هاي آينده با حضور در جشنواره‌هاي ملي و بين‌المللي سبب ترويج مد لباس سنتي هرمزگان شوند.
معاون سياسي امنيتي استاندار هرمزگان با اشاره به فرا رسيدن ايام نوروز و فرا رسيدن سفر چندين ميليون گردشگر به اين استان، اضافه كرد: بايد از اين‌گونه فرصت‌ها براي معرفي فرهنگ بومي سنتي استان بيش از پيش توجه شود.
انتهاي پيام/ي20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها