عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

با حضور آيت‌الله سبحاني؛ سومين جشنواره علامه حلي آغاز به کار کرد

با حضور آيت‌الله سبحاني؛ سومين جشنواره علامه حلي آغاز به کار کرد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:46 ب.ظ

صبح امروز پنج‌شنبه، سومين جشنواره علامه حلي با حضور آيت‌الله سبحاني، علما، فضلا، محققان، پژوهشگران و طلاب جوان حوزه‌هاي علميه در مرکز جهاني علوم اهل بيت (ع) آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه قم، حجت‌الاسلام مجتبي گودرزي، دبير سومين جشنواره علامه حلي با بيان گزارشي از فعاليت‌ها گفت: اين جشنواره در گروه‌هاي علمي ـ پژوهشي تفسير و علوم قرآني، فقه و حقوق اسلامي، کلام، علوم حديث، اصول فقه، فلسفه، اخلاق و تربيت، تاريخ اسلام و مسلمين، منطق، ادبيات و علوم انساني مرتبط با حوزه دين است.

وي افزود: اين جشنواره براي مقاطع تحصيلي مختلف حوزه برگزار شده که بخش اول آن ويژه طلاب پايه‌هاي اول تا هفتم در موضوعات منطق، ادبيات عرب، تاريخ اسلام، اخلاق و تربيت است.

بر اساس اين گزارش، طلاب پايه‌هاي هشتم تا سال اول درس خارج، در زمينه منطق با موضوعات بررسي تطبيقي منطق در يونان و اسلام، جايگاه ابوعلي‌سينا، فارابي و علامه حلي در منطق، مشارکت حد و برهان و در زمينه کلام با موضوعات هدايت تشريعي در عصر غيبت، ماهيت وحي در کلام شيعه و اهل سنت، بررسي قضا و قدر در مکتب اهل بيت(ع) و بررسي تطبيقي امامت از منظر شيعه و اهل سنت اثر ارائه داده‌اند.

گفتني است، در اين برنامه آيت‌الله جعفر سبحاني از مراجع تقليد، محمود خالقي معاون پژوهش مرکز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران کشور و حجت‌الاسلام سيدعلي عماد معاون پژوهش‌ حوزه‌هاي علميه کشور سخنراني خواهند کرد.

 

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها