عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فيلم مستند سردار شهيد علي هاشمي رونمايي شد

فيلم مستند سردار شهيد علي هاشمي رونمايي شد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:46 ب.ظ

استاندار خوزستان گفت: انقلاب اسلامي ايران و شهداي اين مرز و بوم تنها در مرزهاي جمهوري اسلامي محصور نيستند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در خوزستان، سيدجعفر حجازي در آيين رونمايي از فيلم مستند سردار شهيد علي هاشمي كه شب گذشته (چهارشنبه، چهارم اسفندماه) در استانداري خوزستان برگزار شد، اظهار كرد: انقلاب اسلامي ايران براي فراهم شدن مقدمات ظهور امام زمان (عج) انجام شده است و به همين دليل، اين انقلاب و آثار آن در مرزهاي ايران محصور نيست.

 

او ادامه داد: رشادت‌ها و حماسه‌هاي شهداي ما در دوران دفاع مقدس در تحكيم و پايداري پايه‌هاي نظام جمهوري اسلامي ايران بسيار مؤثر بود.

 

حجازي با اشاره به فرموده‌ي امام خميني (ره) مبني بر اين‌كه حفظ نظام از نماز هم واجب‌تر است، بيان كرد: با گذشت زمان، بيش‌تر به اين نكته پي مي‌بريم كه دوران دفاع مقدس تا چه اندازه در پيشبرد اهداف مقدس نظام اسلامي مؤثر بوده است.

 

استاندار خوزستان اظهار كرد: وجود مؤثر افرادي مانند شهيد علي هاشمي تنها محدود به خدمات اين افراد در دوران دفاع مقدس نيست، بلكه بازگشت پيكر اين شهيد پس از سال‌ها موجب ايجاد فضاي معنوي در خوزستان شده است.

 

وي گفت: شهدايي مانند شهيد علي هاشمي در دوران دفاع مقدس وظيفه‌ي خود را به انجام رساندند و با تمام وجود در برابر دشمن حاضر شدند تا از خانواده و ديارشان دفاع كنند. وظيفه‌ي ما اين است كه براي تداوم انقلاب، راه و رسم و الگوي شهدا را در همه‌ي ابعاد معرفي و به اين راه و رسم عمل كنيم.

 

كارگردان فيلم مستند سردار شهيد علي هاشمي نيز در حاشيه‌ي رونمايي از اين فيلم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري ايسنا، اظهار كرد: فيلم شهيد علي هاشمي مي‌تواند بن‌بست بحران‌ها و مسائل بغرنج كشور را بشكند.

 

سيدمرتضي موتورچي ادامه داد: پروژه‌ي ساخت فيلم مستند شهيد علي هاشمي هفت‌ماه به طول انجاميد و در اين فيلم تلاش شد كه تا حدودي به شخصيت والاي اين شهيد اشاره‌اي شود.

 

او درباره تفاوت ساخت اين فيلم با ديگر كارهاي مستند در حوزه‌ي دفاع مقدس، بيان كرد: شخصيت بزرگوار شهيد هاشمي مهم‌ترين تفاوت اين پروژه با ديگر فيلم‌هاي حوزه‌ي دفاع مقدس است.

 

موتورچي گفت: تواضع و خاكي بودن از خصوصيات بازر سردار هور بود و همين رفتار شهيد موجب شد كه بسياري از افرادي كه سابقه‌ي جنگي نداشتند، در دوران دفاع مقدس بن‌بست‌شكن جنگ تحميلي شوند.

 

كارگردان فيلم مستند سردار شهيد علي هاشمي اظهار كرد: براساس تجربه‌هايي با فعاليت در زمينه‌ي دفاع مقدس حاصل شده است، به اين نتيجه رسيده‌ام كه همه‌ي وقايع در ژانر دفاع مقدس بايد به‌صورت رئال باشد و هيچ بازيگري نمي‌تواند روايت دفاع مقدس را به معني واقعي به‌نمايش بگذارد. ساختار و موضوع فيلم به‌گونه‌اي است كه در ميان همه‌ي اقشار جامعه مخاطب خواهد داشت.

 

در اين مراسم، فيلم مستند 45 دقيقه‌يي سردار شهيد علي هاشمي در حضور مسؤولان به‌نمايش درآمد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها