عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

تغيير هويت برخي از اتباع خارجي براي ازدواج با دختران ايراني

تغيير هويت برخي از اتباع خارجي براي ازدواج با دختران ايراني
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:49 ب.ظ

معاون سازمان ملي جوانان هرمزگان هشدار داد:
تغيير هويت برخي از اتباع خارجي براي ازدواج با دختران ايراني

خبرگزاري فارس: معاون سازمان ملي جوانان هرمزگان با بيان اينكه مشاهده شده است كه در قشم برخي از چيني‌ها با تغيير هويت خود اقدام به ازدواج با دختران ايراني مي‌كنند، نسبت به گسترش اين پديده هشدار داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، مهين زارع در جمع مديران با اشاره به اهميت ازدواج و نقش آن در تكامل جوانان، اظهار داشت: امروزه و طي سال‌هاي اخير اين مقوله در كشور بعضا دچار تحولاتي شده است كه در اين راه همواره شاهد فراز و نشيب‌هايي هستيم.
وي افزود: دين مبين اسلام دستورات متعدد و سفارشات متنوعي را در مورد ازدواج و اهميت آن به مسلمانان سفارش كرده و در همين راستا است كه تا مي‌توانيم بايد جامعه را در راستاي ازدواج آگاهانه، آسان و به موقع راهنمايي كنيم.
معاون سازمان ملي جوانان هرمزگان در ادامه با بيان اينكه اين سازمان به همراه تشكل‌هاي مردم نهاد طي سال‌جاري برنامه‌هاي متعددي را در راستاي ترغيب هر چه بيشتر جوانان به ازدواج و پايداري ازدواج‌ها اجرايي كرده، اضافه كرد: اميد است با توجه بيشتر در برنامه‌هاي كلان به سازمان‌هاي مردم نهاد شاهد حصول نتايج هر چه بهتر در اين راستا باشيم.
زارع در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به علل ناپايداري برخي از ازدواج‌ها و افزايش آمار طلاق در استان يادآور شد: علل متعددي به عنوان عوامل طلاق و جدايي زوجين در سال‌هاي اوليه زندگي تاكنون احصا شده كه در اين ميان بايد با رصد و سنجش دلايل نسبت به تقليل و ارائه راه حل‌ها كوشا باشيم.
اين مسئول با اشاره به پديده ازدواج‌هاي غيرقانوني ادامه داد: در سال‌هاي گذشته مشاهده مي‌شد كه برخي از اتباع خارجه و به ويژه افاغنه غيرمجاز اقدام به ازدواج با اتباع ايراني مي‌كردند كه حاصل اين امر در بعد قابل توجهي گسترش زنان و كودكان بي‌سرپرست است.
معاون سازمان ملي جوانان هرمزگان با بيان اينكه در پي اطلاع‌رساني و ارتقاي درك جامعه از تبعات نامطلوب ازدواج‌هاي غيرقانوني با اتباع غيرمجاز افاغنه شاهد فروكش كردن اين نوع ازدواج‌ها طي سال‌هاي اخير در استان هستيم.
وي در ادامه سخنان خود نسبت به تغيير هويت برخي از اتباع چيني براي ازدواج با دختران ايراني در قشم هشدار داد و افزود: اتباعي از كشور چين در قشم حضور دارند كه با تغيير هويت خود با دختران ايراني ازدواج مي‌كنند كه به نظر مي‌آيد بايد در اين بخش پيشگيري‌هاي لازم به عمل آيد چرا كه در صورت گسترش اين پديده بايد شاهد تولد فرزندان بي‌هويت و بي‌سرپرست در اينگونه مناطق باشيم.
زارع اضافه كرد: ارتباط حوزه اجتماعي سازمان ملي جوانان را كه نگاه مي‌كنيم مشاهده مي‌شود گزارش‌هايي مبني بر اين وجود دارد كه جوانان و كودكاني هستند كه به دليل عدم مشخص بودن هويتشان نمي‌توانند در مراكز آموزشي و سوادآموزي حضور يابند.
انتهاي پيام/صا20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها